Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Úpadok Roberta Fica sa už nedá skrývať

1. Povýšenie Pellegriniho prebehlo mimoriadne nedôstojne. 2. Sulík sa s galkovcami rozlúčil ako s nepriateľmi. 3. Policajti zadržali prvých Nitranov podozrivých zo služieb pre Kočnera.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Povýšenie Pellegriniho prebehlo mimoriadne nedôstojne

Známky úpadku predsedu Smeru sa množia. Proces dočasne vyvrcholil vo štvrtok, keď Robert Fico veľmi svojsky oznámil, kto povedie Smer do volieb.

Už dlho sa považovalo za hotovú vec, že ak Peter Pellegrini neodíde zo strany, bude to on, pretože je omnoho populárnejší ako predseda. Jasne to dávnejšie naznačoval aj Fico, ktorý mal dosť času zmieriť sa s nevyhnutným. Lenže keď došlo na oficiálne potvrdenie, že prvýkrát v histórii Smeru nebude na čele kandidátky, ľudsky zlyhal.

Ešte minulý piatok Fico avizoval, že o téme bude mať vyhlásenie v pondelok alebo v utorok tento týždeň. Lenže jeho hovorca termín neustále odsúval. V utorok urobil Pellegrini aspoň toľko, aby na improvizovanom brífingu potvrdil, že sa s Ficom dohodol. A nový termín oficiálneho oznámenia posunul na stredu.

Keď Fico oslavuje narodeniny

Ani zo stredy však nič nebolo, keďže Fico oslavoval narodeniny. Z miesta s prebytkom alkoholu dorazil v zodpovedajúcom stave. Opozičným poslancom pod vplyvom nezvládnutej

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie