Denník N

Newsfilter: Keby nebolo Pellegriniho, Fica by už nemal kto brániť

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Ficov hlas v Gorile je pravý. 2. Pre premiéra je pitie koly na Vazovovej „nič“. 3. Pellegrini berie reformu nemocníc osobne.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Ficov hlas v Gorile je pravý

Hlavný vyšetrovateľ Gorily Lukáš Kyselica si povedal, že stačilo. Po siedmich rokoch práce odovzdal prípad ďalším a odišiel z polície. Pri tej príležitosti sa však porozprával s niektorými novinármi.

To, čo im povedal, obsahuje zlomové posolstvo a zaujímavé detaily.

Najvyššia pravdepodobná miera zhody. Podľa Kyselicovho rozprávania priniesla do preverovania Gorily nový, významný impulz vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, pretože práve počas vyšetrovania vraždy sa v Kočnerovom byte našla nahrávka z bytu na Vazovovej.

Sú to desiatky hodín zvuku. Časť z neho súhlasí s doterajším prepisom Gorily, no podľa Kyselicu sú tam aj nové veci. To hlavné však je, že keď si dal spraviť fonoskopický posudok hlasov z nahrávky, prišla od znalca odpoveď, že z porovnania s inými nahrávkami týchto hlasov vyšla najvyššia pravdepodobná miera zhody.

Kyselica síce z opatrnosti vyslovene nepovedal, že Fico na nahrávke Gorily je skutočný Fico a Haščák je skutočný Haščák, ale presne tak to je. S najvyššou mierou pravdepodobnosti.

Kyselica verí Šárnikovej. Prečo teda ešte neprišla polícia s novými obvineniami, keď už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie