Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Saganovi aj Tóthovi sa stalo to, čomu sa predtým roky úspešne vyhýbali

Matej Tóth po MS 2019 v Dauhe. Foto – TASR
Matej Tóth po MS 2019 v Dauhe. Foto – TASR

1. Sagan piaty na MS, 2. Tóthovi sa to nestalo osem rokov, 3. Idú stavať Národný hokejový štadión.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean  RSS

1. Sagan piaty na MS

Kým minulý rok nemal Peter Sagan v rakúskom Innsbrucku na kopcovitej trati takmer žiadnu šancu na zisk titulu cyklistického majstra sveta, teraz mu to v anglickom grófstve Yorkshire malo sedieť.

A tak aj bolo, Sagan bol v posledných kilometroch najsilnejším jazdcom, no napriek tomu obsadil až piate miesto.

Zvíťazil Mads Pedersen z Dánska pred Matteom Trentinom z Talianska a Stefanom Küngom zo Švajčiarska. Pre Sagana je piate miesto na MS najlepšie umiestnenie, ak nepočítame s tromi titulmi z rokov 2015 až 2017.

Majstrovstvá sveta v meste Harrogate trvali celý uplynulý týždeň a sprevádzalo ich nepríjemné daždivé počasie ako vystrihnuté zo stereotypov o Anglicku. Nízke teploty, dážď, mláky až potoky vody na ceste.

Pre nezjazdnosť cesty dokonca organizátori upravili trať nedeľňajších pretekov mužov, skrátili ju na „len“ na 261 kilometrov.

O tom, že Sagan nevyhrá, sa rozhodlo približne 30 kilometrov pred cieľom, keď sa od skupiny favoritov oddelili piati cyklisti.

„Cítil som sa veľmi dobre, ale jednoducho som premeškal príležitosť byť vpredu. Mohol som tam byť, ale myslel som si, že sa to spojí a preteky sa rozhodnú v šprinte,“ povedal Sagan pre Cyclingnews.

V hlavnom balíku však žiadny z veľkých tímov neťahal a Sagan sa na samostatný únik odhodlal až pár kilometrov pred cieľom, keď už bolo jasné, že o medailu nezabojuje. Skupine favoritov s Julianom Alaphilippom, Gregom van Avermaetom či Alexandrom Kristoffom sa bez problémom vzdialil a ukázal, v akej skvelej forme je.

Na otázku, či niečo ľutuje, Sagan odpovedal: „Nikdy neviete, jednoducho som premeškal príležitosť a nemôžem sa sťažovať.“

Sagana zradila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matej Tóth

Peter Sagan

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie