Denník N

Týchto pätnásť jedál Bratislavčania obedujú najčastejšie

Jedno z jedál, ktoré sa v Bratislave podáva v rámci menu na obed. Foto – Instagram @lanai_bratislava
Jedno z jedál, ktoré sa v Bratislave podáva v rámci menu na obed. Foto – Instagram @lanai_bratislava

Bratislava môže ponúkať výkvet medzinárodných stravovacích trendov, najviac sa však je ako v klasickej vývarovni.

Ponuka obedových menu býva zásnubami nízkych nákladov s chuťovými preferenciami čo najširšieho počtu ľudí. Žiadne experimenty, exotické prísady. Ide o rýchlu prípravu, odbyt a cenu okolo hodnoty bežného stravného lístka.

Povinnosť zamestnávateľov poskytovať obedy vytvorila veľký trh, z ktorého žijú mnohé reštaurácie. Dopyt a ponuka určujú, čo budú denne jesť státisíce ľudí.

Najväčší web s reštauráciami, barmi a kaviarňami Zomato.com registruje v Bratislave asi 1800 reštaurácií, z toho približne 700 ponúka denné menu. Stránka pre Denník N vybrala 100 najlepšie hodnotených reštaurácií a analyzovala ich ponuku posledné tri mesiace.

Toto varili stravníkom v Bratislave podľa Zomata najčastejšie a na Instagrame našli ľudí, ktorí si jedlá odfotili.

1. Šalát

Jedlo, ktorého základom je na tanier plný zeleniny, je najtypickejšou ponukou v menu. Veľa reštaurácií totiž nevie kreatívnejšie obslúžiť vegetariánov alebo ľudí, ktorí chcú na obed ľahšie jedlo. Často tiež ponúkajú denne obmieňaný šalát ako stabilnú položku v denných menu. Najčastejšie sa podáva miešaný alebo kurací.

2. Kuracie prsia

Či už „na prírodno“, plnené alebo vyprážané, kuracie prsia sú lacné, obľúbené a chuťovo nekonfliktné.

3. Pizza

Podobne ako šaláty skrýva pizza množstvo variácií. Vysoká pozícia v rebríčku je aj výsledkom množstva pizzerií – vyrobiť ju je jednoduché a má dobrú maržu.

4. Cestoviny

Penne, fussili alebo tagliatelle so syrovou, s paradajkovou alebo brokolicovou omáčkou sú najčastejšími cestovinovými jedlami v obedových menu. Jedna kategória – špagety – je však taká silná, že nižšie v rebríčku zastáva samostatnú položku.

5. Vyprážaný syr

Klasika vývarovní spred roka 1989 patrí aj do súčasného slovenského folklóru a do lístka každej reštaurácie, ktorá sa snaží o klasickú alebo „domácu“ stravu. Zomato sem zarátalo aj hermelíny či encián.

6. Bravčový rezeň

Lacnejšia verzia viedenskej teľacej klasiky a zároveň ikona nedeľných obedov. V menu sa najčastejšie vyskytuje s varenými zemiakmi alebo so zemiakovou kašou.

7. Kurací steak

Ďalší zástupca masovo chovanej a lacnej hydiny v rebríčku sa najčastejšie podáva s opekanými zemiakmi a hranolkami.

Fotka zveřejněná uživatelem @_nifee_,

8. Bravčový steak

Hoci „steak“ je vlastný najmä hovädzine, do slovenskej top 16 obedových menu pre svoju vyššiu cenu nepatrí. Druhý najčastejší steak je po kuracine bravčový. Väčšinou s omáčkou a ryžou.

Fotka zveřejněná uživatelem @ketrin.ha,

9. Rizoto

Mäsové či zeleninové je už tretie pôvodne talianske jedlo v rebríčku – hoci často má v podobe pre obedové menu od talianskeho originálu ďaleko.

10. Kuracie soté

V reality show ako Ano, šéfe! ikona zlej kuchyne, v dennej realite 10. najčastejšie jedlo v ponuke obedových menu. Zarátané sú aj exotickejšie variácie, ako je kung-pao.

11. Špagety

Najčastejšie pripravované cestoviny, z toho najviac s bolognese: mäsovo-paradajkovou omáčkou.

12. Bravčová panenka

Najobľúbenejšie slovenské mäso a jeho tretie vtelenie v rebríčku. Väčšinou v podobe medailónikov.

13. Pečené kuracie stehno

Jedno z mála veľmi konkrétnych jedál v rebríčku, stabilizovaná je dokonca aj príloha – ryža.

14. Kurací rezeň

Jemnejšia variácia bravčového rezňa sa najčastejšie podáva vyprážaná, so zemiakmi alebo zemiakovou kašou.

Fotka zveřejněná uživatelem @katyna_07,

15. Cordon Bleu

Jedlo s týmto názvom je pôvodne z teľacieho mäsa, zo šunky a syra. U nás sa často skomoľuje na Gordon Blue a pripravuje sa z kuracieho mäsa.

Keďže databáza Zomato.com je veľká, analyzovali aj ponuku polievok, ktoré sa zvyčajne s hlavnými jedlami v menu podávajú. Tam vyhráva hovädzí alebo slepačí vývar, fazuľová, zeleninová, šošovicová a paradajková polievka.

Gastro a jedlo

Slovensko

Teraz najčítanejšie