Denník N

Kočner Vozner a Vadala Badala. Seriál Za sklom už nie je fikcia – ale je to odvaha?

Foto - TV Joj
Foto – TV Joj

Realitu už naše seriály dobehli, zostáva popracovať na estetike.

Človeku sa nezavďačíš. Dlhé roky nadávame na slovenské seriály, že sú mimo reality a zbabelo opatrné v zobrazení politiky. Teraz, keď niekto konečne natvrdo a otvorene pomenuje realitu, v ktorej všetci žijeme, zas je niečo zle?

Ak doteraz platilo, že jojkárska krimiséria Za sklom mala niečím prekypovať, tak doslovné narážky na domácu politiku to určite neboli.

Scenáristi nechceli provokovať a nerúbali vysoko. Korupcia tu bola, ale taká lokálna. Chobotnica nesiahala k predsedovi vlády.

Keď došlo k nepochopiteľnej výmene herca, ktorý hral ministra vnútra, začalo sa okamžite špekulovať, že to bolo preto, lebo sa príliš podobal na Kaliňáka – a hoci klebete nemusíme uveriť, zápletku by ťažko niekto označil v politickom zmysle za extra odvážnu.

Neriešili sa tu zmenky, NAKA ani únos Vietnamca. Nevystupovali tu sponzori Smeru, Fico v byte Bašternáka, Trošková ani Kapitán. Kočner sa nevyhrážal v telefóne Kuciakovi. Postavy politikov sa nesprávali ako úplné prasce a určite nešnupali lajny koksu z nahých tiel finalistiek súťaže Miss Slovensko na bujarej oslave s talianskym mafiánom – ako v novej sérii, kde sa odviazali všetci. Postavy aj scenáristi.

Vo vrcholnom okamihu prvej sľubnej epizódy sa Fico, Trošková, Gašpar, Kočner, Bašternák a niekoľkí ministri a ministerky stretávajú na oslave narodenín Bödöra moderovanej Antoniom Vadalom, ktorá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie