Denník N

Kočnerova Threema znepokojuje polovicu ľudí, neverí jej 20 percent voličov

Prieskum agentúry Focus ukázal, že spochybňovanie autenticity správ z Kočnerovej Threemy, o ktoré sa pokúšal napríklad Robert Fico, si väčšina ľudí neosvojila.

Je to džihád médií proti Smeru, vyhlasoval ostro predseda tejto strany Robert Fico, keď sa v auguste tohto roka objavila komunikácia Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou cez aplikáciu Threema. Obaja sú obvinení z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Kočner písal Zsuzsovej o Ficovi ako o „Hranolovi“ a v správach napríklad tvrdil, že sa s ním má stretnúť. Neskôr vyšli ďalšie časti komunikácie medzi Kočnerom, Zsuzsovou, ale aj podnikateľom Norbertom Bödörom a naposledy aj medzi Kočnerom a Monikou Jankovskou, bývalou nominantkou Smeru na poste štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti.

Všetky tieto správy ukazujú, ako sa Kočner pokúšal – a ako sa mu to aj darilo – ovplyvňovať politikov, sudcov, prokurátorov a ďalších predstaviteľov verejnej moci.

video: Prieskum Markízy o Threeme

Predseda Smeru sa už v lete rozhodol komunikáciu spochybňovať. Vravel, že ide o „verejné zneužívanie neoverenej SMS komunikácie obvineného pána Kočnera“ a opakoval, že správy nie sú dôveryhodné. „Čokoľvek povie pán Kočner na svoju obhajobu, je klamstvo. Keď povie niečo na adresu Smeru, a môže to byť absolútne neoverené, je to absolútna pravda,“ dušoval sa expremiér.

Najnovší prieskum Focusu ukázal, že väčšina ľudí význam správ z Threemy nepodceňuje.

Polovica je znepokojená

Focus sa na objednávku politickej diskusie Na telo s Michalom Kovačičom pýtal ľudí nasledovnú otázku: „V poslednom čase sa v médiách veľa hovorí a píše o komunikácii viacerých verejných činiteľov a politikov s Marianom Kočnerom cez četovaciu aplikáciu Threema. Ako vy osobne vnímate tieto informácie?“

Takmer 51 percent ľudí odpovedalo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Teraz najčítanejšie