Denník N

Kočnerova Threema znepokojuje polovicu ľudí, neverí jej 20 percent voličov

Prieskum agentúry Focus ukázal, že spochybňovanie autenticity správ z Kočnerovej Threemy, o ktoré sa pokúšal napríklad Robert Fico, si väčšina ľudí neosvojila.

Je to džihád médií proti Smeru, vyhlasoval ostro predseda tejto strany Robert Fico, keď sa v auguste tohto roka objavila komunikácia Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou cez aplikáciu Threema. Obaja sú obvinení z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Kočner písal Zsuzsovej o Ficovi ako o „Hranolovi“ a v správach napríklad tvrdil, že sa s ním má stretnúť. Neskôr vyšli ďalšie časti komunikácie medzi Kočnerom, Zsuzsovou, ale aj podnikateľom Norbertom Bödörom a naposledy aj medzi Kočnerom a Monikou Jankovskou, bývalou nominantkou Smeru na poste štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti.

Všetky tieto správy ukazujú, ako sa Kočner pokúšal – a ako sa mu to aj darilo – ovplyvňovať politikov, sudcov, prokurátorov a ďalších predstaviteľov verejnej moci.

video: Prieskum Markízy o Threeme

Predseda Smeru sa už v lete rozhodol komunikáciu spochybňovať. Vravel, že ide o „verejné zneužívanie neoverenej SMS komunikácie obvineného pána Kočnera“ a opakoval, že správy nie sú dôveryhodné. „Čokoľvek povie pán Kočner na svoju obhajobu, je klamstvo. Keď povie niečo na adresu Smeru, a môže to byť absolútne neoverené, je to absolútna pravda,“ dušoval sa expremiér.

Najnovší prieskum Focusu ukázal, že väčšina ľudí význam správ z Threemy nepodceňuje.

Polovica je znepokojená

Focus sa na objednávku politickej diskusie Na telo s Michalom Kovačičom pýtal ľudí nasledovnú otázku: „V poslednom čase sa v médiách veľa hovorí a píše o komunikácii viacerých verejných činiteľov a politikov s Marianom Kočnerom cez četovaciu aplikáciu Threema. Ako vy osobne vnímate tieto informácie?“

Takmer 51 percent ľudí odpovedalo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Slovensko

Teraz najčítanejšie