Denník N

Newsfilter: Kočnerovi sudcovia musia mať radosť, že je ministrom Gábor Gál

Minister spravodlivosti Gábor Gál. Foto - TASR
Minister spravodlivosti Gábor Gál. Foto – TASR

1. Minister spravodlivosti štylizuje podanie na Jankovskú. 2. Hádku nemocníc o pacienta zachraňovala ministerka. 3. Dušan Kováčik všetko poprel, presne ako Jankovská.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Minister spravodlivosti štylizuje podanie na Jankovskú

Keď odpovedal minister spravodlivosti Gábor Gál v parlamente na novinárske otázky o Monike Jankovskej, začal slovami: „Niekde sme sa posunuli, ale záver nie je konečný.“

Ako neskôr vysvetlil, tým posunom myslel svoje odhodlanie podať voči sudkyniam Jankovskej a Maruniakovej návrhy na disciplinárne konanie. Ako vysvetlil ešte o ďalšiu chvíľu, medzi odhodlaním a podaním návrhu uplynú dni, resp. týždne.

A to znamená, že Gálov posun je v skutočnosti taký nepatrný, že by ním prerazil aj v priemysle nanotechnológií. Dokonca by tam bol takmer naisto užitočnejší, než je vo svojej súčasnej funkcii.

Jedna lož a jedna zmenka. Do minulého týždňa odôvodňoval minister svoju nečinnosť pri najväčšom novodobom škandále v súdnictve tým, že sudkyne zatiaľ neboli obvinené. Po zverejnení ďalšieho dielu Threemy s Jankovskou už s týmto alibizmom nemohol prežiť. Novou Gálovou výhovorkou sa stalo tvrdenie, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie