Slovenskí futbalisti remizovali s Walesom 1:1, postup majú vo vlastných rukách (+ postupová matematika)

Juraj Kucka strieľa gól na 1:1. Foto: TASR - Martin Baumann
Juraj Kucka strieľa gól na 1:1. Foto: TASR – Martin Baumann

Slováci pre istotu postupu musia vyhrať v Chorvátsku aj doma s Azerbajdžanom.

Slovenskí futbalisti v Trnave remizovali s Walesom 1:1 vo svojom šiestom zápase v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2020.

Wales po prvom polčase viedol po góle Kieffera Moora, v druhom polčase vyrovnal Juraj Kucka.

Slovensko záver zápasu dohrávalo s desiatimi hráčmi, keďže rozhodca Carlos Del Cerro v 88. minúte po druhej žltej karte vylúčil Norberta Gyömbéra.

Slovensko – Wales 1:1 (0:1)

Góly: 53. Kucka – 25. Moore

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka – Rusnák, Hamšík, Mak (79. Haraslín) – Boženík (87. Šafranko)

Wales: Hennessey – Roberts, Rodon, Lockyer, Davies – Allen, Ampadu (58. Morrell) – Bale, J. Williams (66. Wilson), James – Moore

V ďalšom zápase skupiny E Chorvátsko vyhralo nad Maďarskom 3:0. Slovensko v tabuľke zatiaľ zostáva na postupovom druhom mieste s 10 bodmi.

Wales so 7 bodmi však odohral o zápas menej a pri rovnosti bodov by Slovensko preskočil vďaka lepším výsledkom zo vzájomných zápasov (doma zvíťazil 1:0).

Tabuľka skupiny E. Foto: uefa.com

Slovensko hrá ešte v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom.