Giggs: Bojovný, no nie špinavý zápas. Hamšík: Dúfame, že nám Maďari pomôžu

Gyömbér v jednom z mnohých súbojov s Moorom. Foto - TASR
Gyömbér v jednom z mnohých súbojov s Moorom. Foto – TASR

Počas jedného zo súbojov počas druhého polčasu španielsky rozhodca Carlos Del Cerro Grande zastavil hru. Ukázal na hlavu Kieffera Moora, z ktorej stekala krv. Walesan musel opustiť ihrisko a podstúpiť ošetrenie.

Šrám si spôsobil v jednom z mnohých súbojov so slovenským stopérom Norbertom Gyömbérom, po ktorom niekoľko minút ošetrovali aj slovenského hráča.

Moore má 27 rokov a až v poslednom období sa mu podarilo dostať do Wiganu, ktorý hrá v Championship – druhej najvyššej anglickej súťaži. Dovtedy sa potuloval po nižších ligách.

„Stopéri s ním mali plné ruky práce,“ povedal Ryan Giggs, tréner Walesu. Moorovi v Trnave doprial debut v súťažnom zápase a ten pri remíze 1:1 skóroval a v 88. minúte po zákroku naňho dostal červenú kartu Norbert Gyömbér.

„Bol to veľmi bojovný zápas, ale nehralo sa špinavo. Pekný futbal, oba tímy sa snažili vyhrať. On je jeden z hráčov, ktorí si to odniesli, uvidíme, v akom stave bude v najbližších dňoch,“ dodal 45-ročný Giggs, ktorý sa počas aktívnej kariéry preslávil ako hráč Manchestru United, s ktorým dvakrát vyhral Ligu majstrov a trinásťkrát anglickú Premier League.

Momentálne trénuje svoj rodný Wales, s ktorým je napriek prehrám v Chorvátsku a v Maďarsku stále v hre o postup.