Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Danko vymyslel škodlivý nezmysel, Fico ho pritvrdil a my naň doplatíme

1. Koalícia chce voličom ukradnúť informácie. 2. Nad Kočnerovým Bisťom sa zmráka. 3. Remišová hovorí nie spájaniu s PS/Spolu.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Koalícia chce voličom ukradnúť informácie

Začalo sa to ako ďalší uletený výmysel Andreja Danka. Už dnes Slovensko patrí medzi 14 krajín na svete s najdlhším moratóriom na uverejňovanie prieskumov verejnej mienky.

V polovici septembra predseda SNS navrhol, aby sa predĺžilo na 30 dní pred voľbami. Razom by sme sa vďaka nemu prehupli do prvej päťky najprísnejších krajín na svete – k Tunisku, Bolívii, Hondurasu a ku Kamerunu.

Danko v septembri neponúkol žiadne argumenty ani dáta. Stačilo mu vlastné presvedčenie, že prieskumy sú manipulatívne. No jeho nápadu sa okamžite neomylne chytil Robert Fico a navrhol moratórium predĺžiť až na 60 dní.

Chvíľu bolo ticho, ale vo štvrtok traja koaliční poslanci Tibor Glenda (Smer), Stanislav Kmec (SNS) a Elemér Jakab (Most-Híd) na rokovaní výboru pre verejnú správu presadili návrh, aby moratórium trvalo 50 dní, o ktorom bude rokovať parlament. Ak sa im ho podarí presadiť, budeme podľa posledného zverejneného celosvetového prieskumu Svetovej asociácie pre výskum verejnej mienky tretí na svete za Kamerunom (90) a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie