Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Fica opustil už aj Kaliňák. Hrôza pomyslieť, ako by to vyzeralo, keby ministroval dodnes

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kočnerove správy sťahujú jeho kamarátov ešte hlbšie. 2. Na rozdiel od maďarských strán opozícia stále nikam nepokročila. 3. Kaliňák už nebude kandidátom ani podpredsedom Smeru.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Threema sťahuje Kočnerových kamarátov stále hlbšie

Aj uplynulý týždeň boli najdôležitejšou vnútropolitickou udalosťou informácie z Kočnerovho mobilu. Tie minimálne dotvárajú mozaiku zločineckej siete a obraz úrovne slovenského súdnictva.

Iste, je to nespravodlivé voči všetkým čestným sudcom, ale v mnohých odboroch to, žiaľ, býva tak, že ich verejnosť posudzuje najmä podľa tých najhorších predstaviteľov.

Drsná Monika. To, že do tejto skupiny patrí aj bývalá štátna tajomníčka a dnes sudkyňa Monika Jankovská, začalo byť jasné dokonca aj ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi. Ten nechal preveriť spisy v kauze zmenky a dokonca čo-to povedal aj k možným disciplinárnym návrhom voči „Kočnerovým sudkyniam“.

To je iste chvályhodné, ale sám minister povedal, že to môže trvať týždne – vraj aby boli návrhy kvalitné.

Užitočné by toto zdržanie bolo, len ak by minister mohol návrh doplniť o ďalšie skutočnosti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie