Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Haščák už ráta hodiny, keď bude počuť svoj hlas z bytu na Vazovovej

Jaroslav Haščák. Reprofoto - Martina Pažitková
Jaroslav Haščák. Reprofoto – Martina Pažitková

1. Ani Haščákovi už nie je všetko jedno. 2. Trnka môže aj zajtra ísť do práce. 3. Tri povšimnutia.

Leaseplan logo Pomáhame naštartovať vaše podnikanie. Nevlastnite. Jazdite! LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič 

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

Denník N v pondelok zverejnil nahrávku medzi Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom. Záznam si spravil Kočner v lete 2014. Rok po tom, čo Trnka skončil vo funkcii generálneho prokurátora a stal sa radovým prokurátorom.

Z ich rozhovoru vyplýva, že Trnka ako generálny prokurátor namiesto vyšetrovania kauzy Gorila nechal Kočnera, aby si v jeho trezore nahrávku z bytu na Vazovovej ulici schoval. Keď vo funkcii generálneho prokurátora Trnka skončil, išiel vydierať spolu so svojimi dvoma známymi spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka, ktorý za Gorilu už raz Kočnerovi zaplatil.

Najpravdepodobnejší scenár, prečo Kočner Trnku nahrával, je, že potreboval dôkaz pre rozzúreného Haščáka, že o Trnkovej jazde nevedel.

Kočner sa na nahrávke s Trnkom štylizuje, dáva si pozor na to, čo hovorí, a aj napriek tomu, že sa sám priznáva hneď k viacerým trestným činom, on vedie rozhovor, má ho pod kontrolou a Trnka je po celý čas v defenzíve.

Kočner si takto nahral už hocikoho, Richard Sulík by vedel rozprávať. Ale všimnite si, že neexistuje zatiaľ jediná zmienka o tom, že by si Kočner dovolil niekedy nahrať Jaroslava Haščáka.

1. Ani Haščákovi už nie je všetko jedno

Jaroslav Haščák

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Marian Kočner

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie