Denník N

Newsfilter: Haščák už ráta hodiny, keď bude počuť svoj hlas z bytu na Vazovovej

Jaroslav Haščák. Reprofoto - Martina Pažitková
Jaroslav Haščák. Reprofoto – Martina Pažitková

1. Ani Haščákovi už nie je všetko jedno. 2. Trnka môže aj zajtra ísť do práce. 3. Tri povšimnutia.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič 

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

Denník N v pondelok zverejnil nahrávku medzi Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom. Záznam si spravil Kočner v lete 2014. Rok po tom, čo Trnka skončil vo funkcii generálneho prokurátora a stal sa radovým prokurátorom.

Z ich rozhovoru vyplýva, že Trnka ako generálny prokurátor namiesto vyšetrovania kauzy Gorila nechal Kočnera, aby si v jeho trezore nahrávku z bytu na Vazovovej ulici schoval. Keď vo funkcii generálneho prokurátora Trnka skončil, išiel vydierať spolu so svojimi dvoma známymi spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka, ktorý za Gorilu už raz Kočnerovi zaplatil.

Najpravdepodobnejší scenár, prečo Kočner Trnku nahrával, je, že potreboval dôkaz pre rozzúreného Haščáka, že o Trnkovej jazde nevedel.

Kočner sa na nahrávke s Trnkom štylizuje, dáva si pozor na to, čo hovorí, a aj napriek tomu, že sa sám priznáva hneď k viacerým trestným činom, on vedie rozhovor, má ho pod kontrolou a Trnka je po celý čas v defenzíve.

Kočner si takto nahral už hocikoho, Richard Sulík by vedel rozprávať. Ale všimnite si, že neexistuje zatiaľ jediná zmienka o tom, že by si Kočner dovolil niekedy nahrať Jaroslava Haščáka.

1. Ani Haščákovi už nie je všetko jedno

Jaroslav Haščák

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Iné podcasty Denníka N

Marian Kočner

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie