Denník N

Kto sa smeje na konci Kočnera

Foto - TASR
Foto – TASR

Najprv sme si zvykli na Kotlebu v parlamente, potom sme si zvykli, že má osem percent. Zvykli sme si, že je na piatom mieste, potom na štvrtom a potom na treťom. Zvykneme si aj na to, že je na druhom. 

Ak to dopadne zle, ikonickou sa stane nedávna fotografia z parlamentu.

Andrej Danko na nej Igorovi Matovičovi nadáva do buzerantov a Igor Matovič zas Andrejovi Dankovi do kapitánov. Alebo niečoho podobného. Medzi nimi, vo svojom tradičnom hnedom obnosenom saku, trochu pribratý, ale v dobrej nálade, stojí na schodoch Marian Kotleba. Usmieva sa.

Carola Rackete zastáva dnes nie veľmi populárny názor, že by sme utečencov nemuseli nechať utopiť sa. Má loď, zachraňuje ich. Je jedno, či s ňou súhlasíte.

Na opačnej strane internetu však koluje video, v ktorom jej teraz už europoslanec Uhrík jasne hovorí, kam patrí. Uhrík je teraz síce v Bruseli, ale dušou stále doma. Nezabudol, kto je: hovorí jej, že my tu v strednej Európe sme sa ešte celkom nezbláznili, my, na rozdiel od západnej Európy, ešte vieme, kde je sever. Carola Rackete patrí do väzenia.

Ten ohnivý prejav má hádam štyridsať sekúnd. A pred niekoľkými dňami 12-tisíc interakcií a 12-tisíc zdieľaní. To len aby sme vedeli, že existuje aj iné Slovensko.

No a potom je tu kočneriáda. A Smer je naďalej nad dvadsiatimi percentami a ľudia krútia hlavami a pýtajú sa, čo presne sa musí stať, aby jeho voliči konečne prezreli. Odpoveď je, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Marian Kotleba

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie