Denník N

Newsfilter: Prvý z Kuciakových vrahov si dohodol omnoho nižší trest, než si zaslúži, ale nie je to dôvod na rozhorčenie

Zoltán Andruskó. Foto - TASR
Zoltán Andruskó. Foto – TASR

1. Andruskó má šancu na nízky trest, počúvajme, čo si o tom myslia rodiny obetí. 2. Aj v budúcej vláde budú slovenskí Maďari. 3. Opozícia v deň Threemy a protestov vyzerala ako veľká a šťastná rodina.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Andruskó má šancu na nízky trest, počúvajme, čo si o tom myslia rodiny obetí

Zoltán Andruskó veľmi pravdepodobne nedostane za dvojnásobnú vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej doživotie. Nedostane za ňu ani 25 rokov. Dokonca to môže byť trest v rozpätí iba od ôsmich do šestnástich rokov.

Andruskó síce nestlačil spúšť, ale v prípade vystupoval ako člen organizovanej skupiny páchateľov dvojnásobnej vraždy. On osobne bol sprostredkovateľ medzi objednávateľom a vrahmi. Reálne mu preto hrozil výnimočný trest.

Hneď od svojho zadržania však spolupracoval s vyšetrovateľmi a pomáhal pri rozkrývaní viacerých trestných činov. Odmenou je pre neho dohoda o vine a treste, ktorú v piatok uzavrel s prokurátorom. Ešte ju musí potvrdiť Špecializovaný trestný súd, ale bolo by prekvapením, keby bol proti. Stalo by sa to v prípade, ak by sudcovia usúdili, že dohodnutý trest je vzhľadom na okolnosti prípadu až neprimerane nízky.

Ako sa vyhnúť pobúreniu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie