Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Prvý z Kuciakových vrahov si dohodol omnoho nižší trest, než si zaslúži, ale nie je to dôvod na rozhorčenie

Zoltán Andruskó. Foto - TASR
Zoltán Andruskó. Foto – TASR

1. Andruskó má šancu na nízky trest, počúvajme, čo si o tom myslia rodiny obetí. 2. Aj v budúcej vláde budú slovenskí Maďari. 3. Opozícia v deň Threemy a protestov vyzerala ako veľká a šťastná rodina.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Andruskó má šancu na nízky trest, počúvajme, čo si o tom myslia rodiny obetí

Zoltán Andruskó veľmi pravdepodobne nedostane za dvojnásobnú vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej doživotie. Nedostane za ňu ani 25 rokov. Dokonca to môže byť trest v rozpätí iba od ôsmich do šestnástich rokov.

Andruskó síce nestlačil spúšť, ale v prípade vystupoval ako člen organizovanej skupiny páchateľov dvojnásobnej vraždy. On osobne bol sprostredkovateľ medzi objednávateľom a vrahmi. Reálne mu preto hrozil výnimočný trest.

Hneď od svojho zadržania však spolupracoval s vyšetrovateľmi a pomáhal pri rozkrývaní viacerých trestných činov. Odmenou je pre neho dohoda o vine a treste, ktorú v piatok uzavrel s prokurátorom. Ešte ju musí potvrdiť Špecializovaný trestný súd, ale bolo by prekvapením, keby bol proti. Stalo by sa to v prípade, ak by sudcovia usúdili, že dohodnutý trest je vzhľadom na okolnosti prípadu až neprimerane nízky.

Ako sa vyhnúť pobúreniu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie