Denník N

Obžalovali Kočnera. Kedy nastal zlom, ako sledovali Kuciaka a ako našli objednávateľa

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Okrem Kočnera podala špeciálna prokuratúra obžalobu aj na Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka. Za dvojnásobnú úkladnú vraždu im hrozí trest 25 rokov alebo doživotie.

Mimoriadny trest 25 rokov až doživotie hrozí Marianovi Kočnerovi za objednávku vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Špeciálna prokuratúra v pondelok naňho, ale aj na ďalších troch komplicov podala obžalobu.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová potvrdila, že obžalobu podali pre šesť skutkov, z toho dva sú úkladné vraždy.

Okrem Kočnera podali obžalobu aj na Alenu Zsuzsovú pre sprostredkovanie vrážd. Strelcom bol podľa obžaloby Miroslav Marček, ktorý sa k vraždám priznal, Tomáš Szabó mu zasa asistoval.

O vine alebo nevine v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd – senát sudkyne Ruženy Sabovej. Ide o tú istú sudkyňu, ktorá poslala do väzenia bývalých ministrov SNS v kauze nástenkového tendra. Ďalšími členmi senátu sú Ivan Matel a Rastislav Stieranka.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Vražda Jána Kuciaka

Slovensko

Teraz najčítanejšie