Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kočner je obžalovaný z Kuciakovej vraždy a vďaka Glváčovej neopatrnosti máme dôkaz, že Threema je skutočná

1. Pomaly každý deň je na Slovensku historický, tento nebol výnimkou. 2. Kiska navrhol superkoalíciu, ale hneď mu ju zrušili. 3. Justícia zažíva na slovenské pomery revolučné pohyby.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Pomaly každý deň je na Slovensku historický, tento nebol výnimkou

Mariana Kočnera obžalovali z objednávky vraždy Jána Kuciaka, ktorej obeťou sa stala aj Martina Kušnírová. Ak mu prokuratúra zločin dokáže, Kočnerovi hrozí 25 rokov až doživotie. To druhé je pravdepodobnejšie, aj keby ho nestíhali za nič iné.

Pri všetkej skepse, ktorá sa krajinou šíri po neustále nových podozreniach o skorumpovanosti tunajších politických a právnických elít, je to povzbudivá správa o tom, že dvojnásobná vražda bude potrestaná. To, že došlo až na objednávateľa vraždy, je výsledkom obrovského tlaku verejnosti a, samozrejme, aj dobrej práce zodpovedných policajtov a prokurátorov.

Nezničiteľný Glváč

Situácia sa od vraždy vyvinula tak, že pre komunikáciu s Kočnerom alebo jeho volavkou Zsuzsovou vo funkciách skončili dvaja námestníci generálneho prokurátora, štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti či predseda Okresného súdu Bratislava III a je len otázkou času, kedy sa k nim pridajú ďalší sudcovia či prokurátori.

Len podpredseda parlamentu za Smer Martin Glváč sa tvári, že jeho sa problém netýka. Komunikáciu so Zsuzsovou vysvetľuje tým, že prebiehala pod dozorom tajnej služby a o čerstvých informáciách o správach s Kočnerom tvrdí, že ho ničím nediskreditujú.

Ako veľmi sa Glváč mýli a čo ho usvedčuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie