Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kočner, Glváč, Jankovská, sudcovia – novinky z podsvetia bez konca

Aktualizácia 20.35 – 1. Kým sudcovia a prokurátori sa už na Threemu nevládzu pozerať, vedeniu Smeru to zatiaľ ide veľmi dobre. 2. Ako Kočner úradoval v parlamente, hoci je za mrežami. 3. Proti Ficovi sa ako prvé vzbúrili Košice.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Kým sudcovia a prokurátori sa už na Threemu nevládzu pozerať, vedeniu Smeru to zatiaľ ide veľmi dobre

Máme za sebou deň, keď bolo veľmi ťažké udržať si kontrolu nad prívalom nových informácií. Mnohé z nich by len samy osebe ešte nedávno zamestnali verejnosť na niekoľko dní. Aj Marian Kočner by už povedal, že sa mu stráca niť komunikácie.

Skúsme preto informačný chaos aspoň trochu upratať:

– Ešte v pondelok večer sme uverejnili pokračovanie Threemy od Veroniky Prušovej. Na začiatok je dôležité vedieť, že hlavnou postavou textu bol sudca Vladimír Sklenka a tisíce jeho správ s Marianom Kočnerom. Príval dôverných informácií od tohto sudcu bol taký intenzívny, až ho musel Kočner brzdiť. Sklenka však nekompromitoval len seba, ale aj podpredsedníčku Najvyššieho súdu a ďalších sudcov.

– Rovnako v pondelok večer prišla správa z Košíc, že v tamojšom Smere je vzbura. Jedným z dôvodov je práve Threema. Viac o nej je v tretej časti Newsfiltra.

– V utorok na obed predsedníčka súdnej rady Lenka Praženková a jej členka Marcela Kosová informovali, že sa vzdávajú členstva v komisii, ktorá má preverovať kontakty sudcov s Kočnerom. Pri jej vzniku sa totiž zabudli pochváliť, že s ním boli na zabíjačke, keď už bolo jasné, že sa k nemu nemali ani priblížiť.

– Po nich sa ozvala rada prokurátorov s výzvou na systémové zmeny na prokuratúre.

Prichádza Matovič

– O hodinu neskôr Igor Matovič dodržal slovo z pondelka a na Martina Glváča zo Smeru vytiahol zatiaľ neznámu komunikáciu s Kočnerom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie