Denník N

Messi je chodec, no zrazu je z vás kužeľ. Barcelona sa v Prahe triasla o výsledok

Messi skóroval už v 3. minúte. Foto - tasr/ap
Messi skóroval už v 3. minúte. Foto – tasr/ap

Slavia Praha prehrala s Barcelonou 1:2, no hostia vyhrali šťastným gólom a domáci mohli v závere vyrovnať.

„Veľmi to bolí. Okrem začiatku hrali chlapci fantasticky, dotkli sa svojho maxima. Ale hrá sa na góly, umelecký dojem je druhá vec. Som pyšný,“ hovoril tréner pražskej Slavie Jindřich Trpišovský na pozápasovej tlačovej konferencii po tom, ako jeho tím prehral s favorizovanou Barcelonou 1:2.

Hoci akýkoľvek bodový zisk sa pred zápasom javil nepravdepodobný, Slavia nakoniec v niektorých fázach zápasu hrala ešte lepšie ako favorit.

Trpišovský deň pred zápasom vtipkoval, že Slavia sa bude snažiť súperovi vyrovnať aspoň percentom držania lopty. A nakoniec až tak neklamal: Slavia v tejto štatistike dosiahla 46 percent.

Hoci tréner Barcelony Ernesto Valverde nasadil v Prahe najsilnejšiu zostavu, o dominancii Barcelony nemôže byť ani reči. Podľa štatistík UEFA Slavia vystrelila až 23-krát (ale z toho len osem na bránu), zatiaľ čo Barcelona trinásť (sedem na bránu). Domáci nepremenili obrovské šance ani v úplnom závere zápasu.

Na začiatku duelu pritom Slavia pôsobila ustráchane a akoby mala pred hviezdami príliš veľký rešpekt. Po chybe v rozohrávke už v tretej minúte otvoril skóre Lionel Messi, ktorý sa stal prvým hráčom v histórii so streleným gólom v pätnástich sezónach Ligy majstrov po sebe.

Po úvodnej dominancii však Barcelona postupne strácala kontrolu nad zápasom a aj tréner Valverde priznal, že sa s útočnými snahami českého majstra

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Liga majstrov

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie