Denník N

V kamióne mohli zamrznúť. Britániu šokovala smrť čínskych migrantov 

Kamión, v ktorom našli 39 mŕtvych ľudí. Foto - tasr/ap
Kamión, v ktorom našli 39 mŕtvych ľudí. Foto – tasr/ap

Kto priviezol náves s migrantmi do Británie, zatiaľ nie je známe. Ide o najhoršiu masovú vraždu v krajine za posledných 19 rokov. 

Tento prípad šokoval celú Britániu a na chvíľu prekryl aj správy o brexite. V stredu ráno objavili neďaleko východoanglického prístavu Purfleet v návese kamiónu 39 mŕtvych migrantov.

Polícia vo štvrtok potvrdila, že išlo o čínskych občanov. Medzi nimi bolo osem žien, všetko dospelí ľudia.

Ide o najhoršiu podobnú tragédiu v krajine za 19 rokov. Denník Times napísal, že tam „ležali na kope ako nedoručené balíky“.

Podľa mediálnych informácií pravdepodobne v kamióne zamrzli. Cez kanál La Manche ich previezli na trajekte v mraziarenskom návese, kde podľa Daily Telegraph mohla byť teplota až do mínus 25 stupňov Celzia. Pre porovnanie, taká teplota je v týchto dňoch na Mount Evereste, najvyššom mieste na Zemi.

Vyšetrovatelia sa teraz snažia zistiť, kto je za ich smrť zodpovedný. Do vyšetrovania sa zapojili aj orgány v Severnom Írsku, Írsku, Belgicku a Bulharsku.

Polárny express

Kamión objavili asi o pol druhej v stredu v noci, keď niekto zavolal záchranku. Na mieste zadržali 25-ročného šoféra Mo Robinsona. Tento muž z malého severoírskeho mesta, ktorý doma nechal tehotnú priateľku, sa živí ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Svet

Teraz najčítanejšie