Denník N

Organizuje farmárske trhy: Ľudia pri nákupe často nerozmýšľajú a potom potraviny vyhodia

Foto - archív Petry Molnárovej, autorka Martina Juríčková
Foto – archív Petry Molnárovej, autorka Martina Juríčková

Petra Molnárová založila na Slovensku združenie Slow Food Pressburg. V Bratislave organizuje sobotné potravinové trhy v Starej tržnici, kde predávajú drobní farmári a poľnohospodári.

V rozhovore Petra Molnárová hovorí :

  • ako nakupuje potraviny,
  • ako na trhu odlíšiť priekupníka od farmára,
  • aké sú tradičné slovenské jedlá a aký má obľúbený starý recept,
  • prečo sú zdravé potraviny dôležité.

Kde nakupujete potraviny?

Moje nákupy sa za posledných desať rokov radikálne zmenili. Nakupujem na trhoch. Úplne ideálne je, keď si spravím výlet a idem osobne za farmármi, ale na to nie je vždy čas. Stane sa, že idem aj do supermarketu. Mám v tom obľubu – pozerám sa, čo ľudia kupujú, zisťujem, čo kde predávajú.

V Starej tržnici organizujete trhy len v sobotu. Viete si nakúpiť tak, že vám stačí nakúpiť raz za týždeň?

Keď si v sobotu nakúpim na trhu, vydržia mi potraviny aj týždeň. Kupujem tam chlieb, sezónne ovocie a zeleninu, mäso aj syry. Keď si kúpim kozí kefír alebo kyslú kapustu, vydrží aj dlhšie. Dopĺňať si chodím skôr veci ako minerálku alebo víno, keď ho nekúpim na trhu.

Menia sa ľudia, ktorí nakupujú v tržnici?

Robím to šesť rokov a chodí tam celé spektrum ľudí – rodičia s deťmi, starší ľudia, ktorí síce nemajú vysoké dôchodky, ale prídu si napríklad po jeden obľúbený produkt. Práve seniorov k nám chodí stále viac. Prídu si posedieť s kamarátmi na víno od vinára alebo zákusok. Často vidím, ako si berú recepty od predajcov. Ak je s nákupom spojený zážitok, vytvorí sa iný vzťah. Ľudí, ktorí sa zaujímajú o jedlo, o jeho pôvod a ktorí sú ochotní si za kvalitu priplatiť, pribúda. A nielen v Bratislave, ale aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Teraz najčítanejšie