Denník N

Obžaloba: Kočnera v prípade Kuciakovej vraždy prezradil mobil a banka

Prokurátori spísali spoločnú 93-stranovú obžalobu vo veci vraždy Jána Kuciaka a podnikateľa Petra Molnára a odovzdali ju na súd. O Kočnerovej vine nepochybujú. Usvedčujú ho stretnutia, ktoré sú dokázané jeho mobilným telefónom, výbermi z banky a sledovaním novinárov.

Správy z Threemy Mariana Kočnera už verejnosť pozná. Odhaľujú mafiánsku sieť, do ktorej sú zapojení policajti, prokurátori, sudcovia a aj politici.

Jeho mobil je však aj kľúčovým dôkazom v prípade objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Nielen to, čo si písal, ale aj to, kde sa pohyboval a s kým sa stretával. Vďaka mobilu to polícia dokázala zmapovať. Vie tak dokázať aj to, že Kočner si vybral z Tatra banky peniaze práve v tom čase, keď Alena Zsuzsová platila za vraždu.

Dôkazy v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zatiaľ nikdy neboli opísané tak podrobne ako teraz. Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry spolu s vyšetrovateľmi uzavreli vyšetrovanie a na súd poslali 93-stranovú obžalobu. Tá ukazuje, čo všetko urobila polícia pre to, aby uzavrela prípad, v ktorého dôsledku sa na Slovensku zmenila vláda a vo funkciách skončili viacerí verejní činitelia.

Dokument má Denník N k dispozícii. Prvýkrát opisuje hlavné dôkazy proti Marianovi Kočnerovi, ktorý je označený ako hlavný organizátor vraždy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie