Športový newsfilter: Shiffrinová ani Vlhová. Prvé preteky sezóny vyhrala 17-ročná školáčka

Alice Robinsonová. Foto - tasr/ap
Alice Robinsonová. Foto – tasr/ap

1. Alice Robinsonová, nová Shiffrinová? 2. Peter Sagan mení svoj program. 3. Viac ako o futbale sa hovorilo o deťoch na Slovane.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean  RSS

1. Po pretekoch naspäť do školy

Prvý obrovský slalom sezóny vyhrala pred Mikaelou Shiffrinovou 17-ročná Alice Robinsonová, v rakúskom Söldene obsadila Petra Vlhová štrnáste miesto.

Petra Vlhová začala novú sezónu Svetového pohára 14. miestom v obrovskom slalome v rakúskom Söldene. Po prvom kole bola siedma, ale v druhom kole vypadla z najlepšej desiatky. Celkom určite nejde o úspešný vstup do sezóny, ale od Vlhovej sa v prvých pretekoch zázraky nečakali.

Slovenská lyžiarka za sebou nemá ideálnu prípravu, mala zdravotné problémy a 17. septembra podstúpila operáciu nosných dutín. „Petra je pripravená na sedemdesiat percent,“ povedal pre TASR Vlhovej tréner Livio Magoni, ktorý odhadoval umiestnenie medzi 5. a 10. miestom.

Na špecifickom podujatí v Söldene, kde sa preteká na kombinácii ľadovcového a umelého snehu, sa Vlhovej navyše nikdy zvlášť nedarilo – vlani obrovský slalom nedokončila a jej najlepším výsledkom je 8. miesto z roku 2016.

„Chyba bola vo mne, sneh sa trošku zmenil, ale nebolo to vôbec rozbité. Necítim sa momentálne najlepšie, treba na tom popracovať. Vieme, kde je naša úroveň, že konkurencia je silná. Treba sa z toho len poučiť a budem sa snažiť robiť na sebe, aby to bolo čoraz lepšie,“ uviedla podľa TASR.

Petru Vlhovú teraz čaká dlhšia súťažná prestávka, počas ktorej môže dobehnúť tréningové a kondičné nedostatky. Najbližšie preteky Svetového pohára sa konajú až 23. novembra vo fínskom Levi, kde sa uskutoční klasický slalom. Vlhová v ňom vlani skončila druhá.

Víťazkou obrovského slalomu sa nestala ani Mikaela Shiffrinová, ale len 17-ročná Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktorá dosiahla svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári. Shiffrinovú, ktorá