Denník N

Ficov svätý grál je už na súde

Kočnerove správy z Threemy v Smere ešte nedávno zosmiešňovali a spochybňovali, dnes sa z nich číta pred sudcami.

V rovnaký deň, keď sme spoznali obsah obžaloby Mariana Kočnera z objednávky vraždy, začal súd v kauze falšovania zmeniek po dlhom čakaní čítať jeho komunikáciu z Threemy. Správy z nej sú aj súčasťou spomínanej obžaloby. Digitálny denník jedného mafiána tak z médií definitívne vstúpil do sveta súdov.

Ešte stále to neznamená, že všetko, čo sa v ňom píše, je pravda. No s istotou vieme, že podľa prokuratúry to pravda je. Prinajmenšom časti, ktoré sa týkajú zmeniek a vraždy. A s istotu vieme aj to, že podľa súdu, ktorý sa venuje pokusu obrať televíziu Markíza o desiatky miliónov eur, Threema stojí za vypočutie ako dôkaz. Inak by jej čítanie nedovolil.

Pre Smer a každého, kto sa v Threeme vyskytuje v zlom svetle, to znamená, že treba zmeniť prístup k nej. Na Súmračnej si už napríklad nemôžu dovoliť takú reakciu, akú poslali, keď v lete prokurátori vyzvali všetkých verejných činiteľov, ktorí sa zaplietli s Kočnerom, aby sa k tomu priznali: „Opäť raz sa ukázalo, že niektorí slovenskí novinári… pravdu priamo vytvárajú. Zverejňovaním neoverených informácií, ktoré stavajú na úroveň svätého grálu, majú účelovo a jednostranne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie