Denník N

Glváč zatiaľ nekončí. Fico za ním stojí a nechá rozhodnutie naňho

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Dlhoročný funkcionár Smeru Martin Glváč nateraz nekončí na poste podpredsedu parlamentu – ani po tom, ako sa prevalili jeho kamarátske vzťahy s mafiánom Marianom Kočnerom.

„Ak sa všetci vzdajú mandátu, aj ja sa vzdám mandátu,“ odkázal politikom opozície, ktorí mali kontakty s Kočnerom. Hovoril, že nechce odstupovať, „keď to chce Matovič“.

Glváč hovorí, že svoje rozhodnutie oznámi čoskoro.

Vládna koalícia v utorok ani nedovolila otvorenie schôdze parlamentu o odvolávaní Glváča.

Denník N zverejnil jeho komunikáciu s Kočnerom cez Threemu a následne aj Igor Matovič zverejnil stovky správ, ktoré si Kočner s Glváčom vymieňali cez Viber.

Pred novinárov sa Glváč postavil spolu s predsedom strany Robertom Ficom. „Budem stáť za každým členom strany Smer,“ hovoril Fico a povedal, že rozhodnutie nechal na Glváčovi.

Glváč povedal, že Kočnera pozná už dvadsať rokov. „Susedov alebo vedľajších si nevyberáte,“ hovoril Glváč. Komunikáciu s Kočnerom opäť označoval za údajnú a je podľa neho používaná protiprávne.

„Nemôžem súhlasiť s tým, že zodpovednosť sa vždy vyvodzuje len voči politikom Smeru,“ povedal Fico a tvrdil, že rozhodnutie necháva na Glváčovi. Šéf Smeru tiež menoval, kto všetko z opozície by podľa neho mal odísť z politiky. „Prijmime lex Kočner a povedzme, že každý, kto videl, sa stretol alebo si písal s pánom Kočnerom, musí odísť z územia Slovenskej republiky,“ hovoril Fico ironicky.

V Smere sa už od minulého týždňa hovorí, že uniknuté správy s mafiánom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Martin Glváč

Slovensko

Teraz najčítanejšie