Denník N

Newsfilter: Obsah Kočnerovho trezora je omnoho bohatší, ako sme si predstavovali

1. Aj Trnka robil Kočnerovi volavku. 2. Harabin nechce ísť s Kotlebom, dúfajme, že neklame. 3. Bolo by nespravodlivé zabudnúť, aký je Robert Mistrík správny chlapík.

Správy dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Aj Trnka robil Kočnerovi volavku

Každý nový deň, na ktorého konci je Dobroslav Trnka stále prokurátorom, je ranou pre nádej, že necelé dva roky po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej boli aspoň na niečo dobré. To, že bývalý generálny prokurátor ešte stále nie je trestne stíhaný, je fiasko slovenskej spravodlivosti.

V stredu sa opäť objavili dve zničujúce novinky, ktoré ešte viac prehlbujú podozrenie, že tunajšiu prokuratúru roky riadil de facto mafián.

1. Dozvedeli sme sa, že Trnkov kamarát Loránt Kósa mal byť už pred ôsmimi rokmi obžalovaný za závažný podvod, za ktorý mu hrozilo 10 až 15 rokov, ale nestalo sa tak, lebo dozorujúca prokurátorka vraj spis z polície s návrhom na obžalobu založila a zabudla naň.

2. Investigatívne centrum Jána Kuciaka zverejnilo krátke video z nultých rokov, na ktorom Marian Kočner riadi Trnku ako marionetu, kým inštaluje skrytú kameru tak, aby nahrávala jeho návštevy. Video je z Trnkovej kancelárie na generálnej prokuratúre a nie je dôvod myslieť si o ňom, že nie je pravé.

Osoby a súvislosti

1. Loránt Kósa je tá istá osoba, s ktorou Trnka vydieral

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie