Denník N

Kočnerovi mala pomôcť dcéra, ale nakoniec ho zase usvedčovala Threema

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Obhajoba sa snaží spochybniť svedka Petra Tótha tým, že je klamár a že má psychické problémy. Nikto, kto by vedel o zmenkách, sa stále neobjavil.

Prvýkrát na súde v kauze  zmeniek televízie Markíza vystupovali svedkovia, ktorých navrhla vypočuť obhajoba. Mali to byť zásadné dôkazy v prospech Mariana Kočnera, ale obe výpovede vyvolali skôr rozpaky. Žiadne relevantné argumenty v jeho prospech nezazneli. Zároveň ani viac ako rok vo väzbe nezmenil to, že sa vyhráža politickým alebo názorovým oponentom.

Opakovane sa na súde sťažoval, že jeho prípad je politický proces, v ktorom nikto nechce vidieť fakty. Rozprával, ako vo väzení číta všetky médiá – aj tie hlavné, lebo iba tie vychádzajú ako tlačené. Tie alternatívne podľa Kočnera nemajú dosť peňazí od sponzorov, preto nie sú na papieri. Internet je vo väzení zakázaný. Opísal aj to, ako v nedeľu sledoval Na telo na Markíze, kde boli hosťami Ábel Ravasz (Most-Híd) a Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

„Naposledy som sa zabavil v nedeľu, kde je vidieť to, ako niektorí politici sú naučení z domu slušnému správaniu, lebo pán Ábel Ravasz hovoril pán Kočner, ale pani Ďuriš Nicholsonová hovorí len Kočner. Som presvedčený, že meno pani europoslankyne Ďuriš Nicholsonovej ešte v tejto súdnej sieni padne, a hrozne sa na to teším,“ povedal Kočner. Čo tým myslel, nevysvetlil. Ďuriš Nicholsonová nemá so zmenkami nič spoločné.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Slovensko

Teraz najčítanejšie