Denník N

Fico drží Kočnerovho kamaráta Glváča, v pozadí môže byť aj súboj s Pellegrinim

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Predseda Smeru sa opäť postavil za kolegu Glváča, ktorý stále verejnosti neoznámil, či po zverejnení svojej komunikácie s Kočnerom odstúpi z funkcie podpredsedu parlamentu.

Je druhý pracovný deň po dušičkovom víkende a podpredseda Národnej rady Martin Glváč zo Smeru nesplnil svoj verejný prísľub, že po tomto sviatku oznámi, či rezignuje z parlamentnej funkcie. Predseda Smeru Robert Fico sa ho v súvislosti s jeho komunikáciou s Marianom Kočnerom dnes zastával a zopakoval, že rozhodnutie je na Glváčovi.

Kedy Glváč mieni verejnosti oznámiť svoje zámery, nie je známe. Fico mu z tlačovej konferencie odkázal, že na jeho mieste by odstúpil až po tom, ako z politiky odídu viacerí lídri opozície. S Kočnerom podozrivým zo zorganizovania vraždy Jána Kuciaka sa pozná osobne aj Fico, ktorý do leta tohto roka býval v komplexe Bonaparte v apartmáne susediacom s bytom, ktorý patril Kočnerovej firme.

Predseda upozorňuje na iných

„A čo riešime? Nejakú komunikáciu Martina Glváča, ktorú keď si prečítate, tak tá komunikácia potvrdzuje, že sa poznal s tým pánom dlhé, dlhé, dlhé roky,“ zareagoval Fico na Glváčove výmeny informácií s Kočnerom cez Threemu a Viber. Ich pravosť tentokrát

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Martin Glváč

Slovensko

Teraz najčítanejšie