Denník N

Obyčajné dáta sa dokážu premeniť na neobyčajné veci. Pomôžu pestúnskym rodinám

O pár týždňov sú tu opäť Vianoce a viacerí z vás možno už teraz premýšľajú, ako spraviť niečo výnimočné, vďaka čomu sa najkrajšie sviatky roka môžu stať neobyčajnými. Tento rok máte aj vy jedinečnú možnosť prispieť k tomu, aby sa pre niektoré rodiny stali tieto Vianoce zázračné. Vedeli ste, že obyčajné dáta dokážu neobyčajné veci a môžu sa premeniť na výnimočný darček, ktorý poteší vybrané pestúnske rodiny?

Internet patrí do každodenného života väčšiny ľudí. Umožňuje nám získavať množstvo informácií a poznatkov, komunikovať s najbližšími príbuznými a priateľmi, zdieľať vzácne momenty, učiť sa cudzie jazyky, mať prehľad o dianí okolo nás, vzdelávať sa a rozvíjať svoj talent a záujmy. Dôležitým pomocníkom je aj v pestúnskych rodinách, ktoré do svojho náručia s láskou prijali deti, dali im pocit bezpečia a lásku, ktorá by im inak chýbala.

Každé dieťa si zaslúži rodinu                                      

Nie každé dieťa má šťastie, že vyrastá v milujúcej rodine s biologickými rodičmi. Občianske združenie Návrat zastáva myšlienku, že dieťa, ktoré stratilo rodinu, potrebuje rodinu, a preto sa už dlhé roky venuje umiestňovanou opustených detí do náhradných rodín. Orange ich v tomto zmysluplnom zámere podporuje, a preto sa rozhodol, že spolu so svojimi zákazníkmi obdaruje 100 vybraných pestúnskych rodín. Ak chcete prispieť aj vy a urobiť dobrý skutok, môžete tak urobiť bezplatnou SMS v tvare DARUJEM na číslo 100. O svoje dáta neprídete, darujete iba tie dáta, ktoré ste nestihli minúť do konca svojho fakturačného obdobia a by inak prepadli. Vás to nebude stáť ani cent, pomôžete však zmeniť budúcnosť detí v pestúnskych rodinách k lepšiemu.

Obyčajné dáta dokážu neobyčajné veci

Za každých 7 200 GB nespotrebovaných dát vyzbieraných od zákazníkov Orange obdaruje jednu pestúnsku rodinu. K darovaným dátam pridá Orange balík služieb, potrebné zariadenia a kurz bezpečného používania internetu, keďže mu záleží, aby jeho zákazníci využívali internet zodpovedne a vedeli odolávať nástrahám vo virtuálnom svete. Viac informácií nájdete na stránke www.orange.sk/darujem.

Každý môže byť nápomocný 

Počas Vianoc si oveľa viac všímame ľudí s neľahkým osudom a uvedomujeme si aké máme šťastie, že môžeme prežívať sviatky v zdraví a pokoji. Ak poznáte príbeh niekoho, kto sa ocitol v tiesni a zaslúži si pomoc, stačí iba váš nápad. Nadácia Orange už 18 rokov pomáha v rámci grantového programu Darujte Vianoce tam, kde by inak Vianoce chýbali. Výnimočnosťou tohto programu je to, že nežiadate o pomoc pre seba, ale pre niekoho iného a následne osobne asistujete pri realizácii tejto pomoci. Na splnenie vianočných snov sa aj tento rok prerozdelí celková suma 50 000 eur. Žiadať o vianočnú podporu môžete až do 13. novembra 2019 na stránke www.nadaciaorange.sk.

Slovensko, Technológie

Teraz najčítanejšie