Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: PS/Spolu sú prví, čo idú v mene všetkých zastaviť Pentu

Šéf Penty Jaroslav Haščák. Foto - TASR
Šéf Penty Jaroslav Haščák. Foto – TASR

1. Penta nemá súpera v PS/Spolu, ale vo verejnosti. 2. Pravý Kotleba sa ukryl medzi pochybné stránky. 3. Kočnerova Threema dobehla aj advokátov – opravené 14. 11.

Správy dňa vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Penta nemá súpera v PS/Spolu, ale vo verejnosti

Piatok bol pre finančnú skupinu Penta ťaživý hneď v dvoch ohľadoch – v reputačnom aj v praktickom. Prvý súvisí s prieskumom verejnej mienky, ktorý ukázal, že povesť firmy je v katastrofálnom stave.

Druhý, praktický problém sa zatiaľ len črtá v zákonoch označovaných ako lex Haščák. Zákony ešte ani zďaleka neplatia, ale Pentu bude stáť veľa peňazí a energie, ak chce, aby ani nikdy nezačali platiť.

Obe nástrahy na Pentu nachystala koalícia PS/Spolu.

Osem z desiatich. Prieskum verejnej mienky si koalícia nechala urobiť u agentúry Focus a je tak trochu naschválom a trochu zaujímavým experimentom. Vyšlo v ňom, že osem z desiatich ľudí má na Pentu negatívny názor, polovica ľudí dokonca veľmi negatívny.

Podobné prieskumy sa nezvyknú robiť, ale človek prirodzene očakáva také zlé skóre skôr u firiem, ktoré poskytujú služby veľkej časti verejnosti na veľmi zlej úrovni. Napríklad u železníc.

Penta tiež poskytuje služby a tovary masovo, ale nie je to kvalita, čo jej kazí meno. Agentúra sa síce nepýtala ľudí, čo im na Pente prekáža, ale nie je ťažké odhadnúť,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie