Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Harabin drzo skúša, koľko Kotleba znesie

1. PS/Spolu a Za ľudí nefungujú dosť na to, aby zmazali straty Sulíka, Hlinu a Matoviča. 2. Kotleba už môže byť z Harabina na prášky. 3. Glváč padol, ale jasné víťazstvo spravodlivosti vyzerá inak.

[Tip na knihu od Denníka N: Ľudskosť. Optimistická história človeka.]

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

Po uplynulom týždni sme zistili najmä to, že demokrati majú veľmi veľký problém a tí druhí Harabina. Preferencie nových strán sa ešte neusadili, čísla starých klesajú a vôbec nič nie je isté.

1. PS/Spolu a Za ľudí nefungujú dosť na to, aby zmazali straty Sulíka, Hlinu a Matoviča

Budúci parlament môže byť omnoho horší ako ten súčasný. Omnoho horšia preto môže byť aj vláda, ktorá po voľbách vznikne. Vyplýva to z prieskumu Focusu, ktorý si dali vypracovať v PS/Spolu.

V najlepšom prípade by skompromitovaného Fica s Dankom mohla vystriedať veľmi komplikovaná koalícia šiestich opozičných strán vrátane kollárovcov. Aj to je však podľa najnovších čísiel mimoriadne neisté. Pretože hneď trojica demokratických strán je na hranici zvoliteľnosti.

KDH a OĽaNO majú po 5,7 percenta a SaS dokonca iba rovných päť. Spolu je bezprostredne ohrozených až 29 (10 + 10 + 9) demokratických mandátov. Ak by ktokoľvek zo spomínanej trojice vypadol, Fico môže vládnuť štvrtýkrát.

Dobré dôvody na paniku

Hoci platí, že prieskum

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie