Denník N

Newsfilter: Správy zo dňa vraždy zapadli do scenára

1. Kočner a Zsuzsová si písali väčšinou v náznakoch, ale nedôsledne 2. Opozičný blok nie je taký silný, ako sa ho Fico bojí 3. Bašternákov majetok má prepadnúť, ale je tu Lenka Ivanová

Prišiel čas pozerať na veci inak

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Kočner si so Zsuzsovou písali väčšinou v náznakoch, ale nedôsledne

Od prvého textu, ktorý čerpal z Kočnerovej Threemy, uplynulo už takmer štvrť roka a doteraz ich Monika Tódová s kolegami napísali dve desiatky. S prepisom komunikácie zo dňa vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej však čakala. Až v úvode svojho najnovšieho textu píše, že po obžalovaní Mariana Kočnera z objednávky vraždy už viac nie je dôvod čakať.

Vypadnutý zub znamená smrť. Obžaloba Kočnera stojí na svedectve Zoltána Andruskóa a na viacerých nepriamych dôkazoch, vrátane tých, ktoré pochádzajú z Kočnerovho telefónu. Zo samotných správ, ktoré si cez Threemu posielal s Alenou Zsuzsovou v dňoch vraždy, by sa dal ťažko vyskladať dostatočný obraz o tom, čo sa stalo. Avšak kto číta túto osudovú komunikáciu v kontexte všetkých ďalších informácií, svedectiev a správ, ten si len ťažko môže predstaviť, že sa bavili o niečom inom, ako o objednávke vraždy.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

Silných indícií je veľa. Napríklad vytrvalé otázky Kočnera Zsuzsovej v dňoch a týždňoch pred vraždou na „USB“ – čo bol spôsob, akým označovali Jána Kuciaka. Alebo Zsuzsovej správy o jej snoch s vypadnutými zubami, v ktorých vysvetľuje, že to podľa snára znamená blížiacu sa smrť. Alebo keď v deň vraždy píše Kočnerovi, že jej celý deň tŕpnu zuby a čaká, kedy vypadnú.

Dymiaca pištoľ. Práve zo dňa vraždy 21. februára je v Threeme aj správa, ktorá je zo všetkých

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie