Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Spravodlivosť trpí na každom kroku, ale Danko bojuje proti nekrofílii

1. Keď právnici chýbali v škole, práve učili etiku. 2. O dvoch nápadoch Andreja Danka. 3. Čižnár odvolal vysokopostavenú prokurátorku, ktorá na osem rokov zabudla na Trnkovho kamaráta.


Prišiel čas pozerať na veci inak

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Keď právnici chýbali v škole, práve učili etiku

Elementárna neznalosť právnickej etiky siaha až na najvyššie poschodia.

Dva príklady, o ktorých sme vedeli aj doteraz: 1. Člen súdnej rady ako advokát zastupuje sudkyňu, o ktorej v rade rozhoduje, a necíti sa byť v konflikte záujmov. 2. Dve členky tej istej súdnej rady, ktoré mali posudzovať styky sudcov s Kočnerom, sa s ním samy stretli na zabíjačke a nikoho o tom neinformovali.

V utorok sa objavil nový prípad. Tentoraz na Najvyššom súde. Hlavná postava sa opäť tvári, že je všetko v najlepšom poriadku, ale to ani náhodou nie je.

Daniela Švecová už nie je predsedníčkou Najvyššieho súdu, ale kým ňou bola, ako vedúceho svojej kancelárie zamestnávala istého Ivana Soleja.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

O ňom sme už dávnejšie vedeli, že musel z funkcie odísť, keď u neho vládny audit odhalil nehospodárne míňanie peňazí štátu. Potom sme sa dozvedeli, že napriek tomu mal u Švecovej skvelý plat. Za deväť mesiacov zarobil viac ako 67-tisíc eur, čo je viac, ako si z premiérskeho platu prilepšil Peter Pellegrini.

Nepochopiteľne začudovaná a dotknutá

To všetko ešte Švecová mohla uhrať s tým, že za chyby svojho podriadeného nemôže a prémie mu dávala v presvedčení, že je mimoriadne kvalitný manažér. Lenže on je ešte navyše

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie