Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico píše kandidátku, opozícia cíti blbú náladu a Kotleba spája

1. Spokojný Pellegrini necháva Fica písať si kandidátku. 2. Kým demokrati krčia plecami, Kotleba mobilizuje a umne tlačí Harabina do kúta. 3. Opozícia bojuje s blbou náladou, ku ktorej sama prispieva.


Prišiel čas pozerať na veci inak

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Stredu poznačila nehoda autobusu a kamióna pri Nitre, pri ktorej zahynulo 12 ľudí, z toho štyri deti. V nemocniciach skončilo 15 zranených, traja z nich sú v kritickom stave. Naposledy sa taká veľká tragédia stala pred desiatimi rokmi v Polomke, keď sa autobus zrazil s vlakom.

Stredajšia nehoda sa stala na zlatomoraveckej ceste, ktorá sa v minulosti pre svoju častú nehodovosť s tragickými následkami stala známou ako „cesta smrti“. Na mieste boli ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a vnútra Denisa Saková. Podľa nej sa plne naložený nákladiak rozkýval a do autobusu, ktorý sa mu snažil vyhnúť, zboku narazil. Autobus aj so stredoškolákmi skončil v priekope.

Úprimnú sústrasť pozostalým rodinám vyjadrili všetci ústavní činitelia aj politickí lídri. Premiér Peter Pellegrini sa pre tragédiu vrátil z pracovnej cesty na Cypre a ešte večer plánoval príchod na miesto nehody.

Je na mieste si želať, aby štát poskytol poškodeným rodinám čo najväčšiu podporu, ktorá im aspoň trochu pomôže zmierniť ťažkú situáciu, v ktorej sa ocitli.


1. Spokojný Pellegrini necháva Fica písať si kandidátku

Romantická predstava, ako Peter Pellegrini využije nahrávku Gorily či Kočnerovu Threemu na to, aby intenzívne pracoval na posilnení svojej pozície v Smere, zostáva v tejto chvíli len romantickou predstavou. Premiér sa viac ako straníckej politike venuje vláde aj napriek tomu, že kandidátky do volieb musia strany odovzdať do konca mesiaca.

Pre vplyv Pellegriniho po voľbách v Smere je pritom zostava poslancov kľúčová. Až by sa mohlo zdať, že nateraz premiérovi stačí,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie