Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kňaz Kuffa sa spojil s Kotlebom, cirkev mu prikazuje, aby s tým prestal

Marián Kuffa pred parlamentom v júni 2018 s ľuďmi modliacimi sa za sprísnenie interrupcií. Foto N – Tomáš Benedikovič
Marián Kuffa pred parlamentom v júni 2018 s ľuďmi modliacimi sa za sprísnenie interrupcií. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Predseda KBS zasiahol proti radikálnemu kňazovi Kuffovi. 2. V Česku odsúdili slovenského islamistu za propagáciu terorizmu. 3. Ministerstvo financií občanom nehovorí pravdu o skutočnom stave krajiny.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)Prišiel čas pozerať na veci inak

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

Tento newsfilter sa síce nebude venovať 17. novembru, ale 30. výročie Nežnej revolúcie je dobrý dôvod navštíviť niektoré z množstva podujatí, ktorých prehľad vo svojom okolí nájdete tu. Tridsať rokov slobody treba osláviť, bola by škoda zostať doma.

1. Predseda KBS zasiahol proti radikálnemu kňazovi Kuffovi

Predseda Konferencie biskupov Slovenska a spišský biskup napísali krátke, ale dôležité vyhlásenie. Stanislav Zvolenský a Štefan Sečka v ňom zhrnuli svoj postoj k politickým aktivitám klerikov. Aj keď to v štvorvetovom dokumente nezaznie explicitne, týka sa najmä kňazov, ktorí sa angažujú buď priamo v prospech kotlebovcov, alebo s nimi spolupracujú prostredníctvom iných strán.

Ešte konkrétnejšie, Zvolenský a Sečka dávajú do laty fanatika Mariána Kuffu, ktorý celkom jednoznačne stojí za stranou jeho brata KDŽP a tá sa k nemu aj otvorene hlási, keď na bilbordoch sľubuje, že to, čo on hlása teologicky, ona zariadi v parlamente. Tento týždeň sa KDŽP spojila s fašistami a pôjde s nimi do volieb.

Keďže oficiálny postoj je veľmi krátky, dôležitá je každá jeho veta. Tu sú:

1. Angažovanie sa v politických stranách, hoci prostredníctvom druhých osôb, nie je primerané kňazskému stavu.

Táto veta nedáva na výber a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie