Denník N

Pellegrini: Slovensku ekonomicky nič nehrozí, s deficitom rozpočtu si hravo poradí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér hovoril v Sobotných dialógoch o rozpočte, obhajoval reformu nemocníc a povedal tiež, že sa už bude vnímať citlivejšie, ako kto bude hlasovať o 50-dňovom moratóriu pred voľbami.

Vláda predloží opatrenia na očistenie justície do parlamentu v skrátenom konaní, aby ich mohli schváliť počas nasledujúcej schôdze. Premiér Peter Pellegrini to povedal v politickej diskusii RTVS Sobotné dialógy. Schôdza sa začne koncom novembra.

Pellegrini sa vyjadril aj k návrhu na predĺženie moratória na predvolebné prieskumy. Z aktuálnych 14 dní ho Smer a SNS chcú rozšíriť na 50 dní pred voľbami, no prezidentka zákon vetovala.

Premiér pripustil, že pôvodný nápad, či nezaviesť kontrolu nad prieskumnými agentúrami, nebol zlý. „Ja si však neviem predstaviť, že by sa v digitálnom svete na internete 50 dní neobjavil kadejakými cestami nejaký prieskum, hoci aj dva dni pred voľbami,“ podotkol.

Za návrh hlasovali okrem Smeru a SNS aj poslanci ĽSNS. Podľa premiéra nebolo toto hlasovanie „tragické“ a odmietol, že by znamenalo budúcu koaličnú spoluprácu. „Na druhej strane, už bude citlivejšie, ako poslanci pristúpia k hlasovaniu teraz, druhýkrát.“

Ekonomika si vraj s deficitom poradí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie