Slovenskí futbalisti prehrali v Chorvátsku 1:3, na postup potrebujú súhru výsledkov

Chorvátsky gól na 1:1. Foto - TASR/Martin Baumann
Chorvátsky gól na 1:1. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovensko má istotu play-off Ligy národov.

Slovenskí futbalisti prehrali v Chorvátsku 1:3 vo svojom predposlednom siedmom zápase kvalifikácie o postup na Euro 2020.

Slovensko po polčase viedlo 1:0 gólom Róberta Boženíka, ale Chorváti vývoj zápasu otočili v úvode druhého polčasu v priebehu piatich minút.

Slováci dohrávali stretnutie s desiatimi hráčmi – v 66. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Róbert Mak.

Chorvátsko – Slovensko 3:1 (0:1)

Góly: 56. Vlašić, 60. Petković, 74. Perišić – 32. Boženík

Červená karta: 66. Mak po druhej žltej

Chorvátsko: Livaković – Jedvaj, Čaleta-Car, Perić, Barišić – Brozović, Modrić – Vlašić (75. Kovačić) – Rebić (54. Brekalo), Petković, Perišić (81. Oršić)

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka (79. Hrošovský), Lobotka, Hamšík – Rusnák (63. Haraslín), Boženík (72. Ďuriš), Mak

Chorvátsko sa v predstihu stalo víťazom skupiny E a postúpilo na Euro 2020. Slovensko je v tabuľke na štvrtom mieste.

Tabuľka skupiny E. Zdroj – uefa.com

Slováci môžu z kvalifikácie stále postúpiť, ale potrebujú v utorok zdolať Azerbajdžan a dúfať, že zápas Wales – Maďarsko sa skončí remízou.

Walesania aj Maďari budú musieť hrať na víťazstvo. Ak jeden z tímov zvíťazí, postúpi z druhého miesta.

Istota druhej šance

Slovensko si môže na majstrovstvách Európy zahrať, aj ak nepostúpi z kvalifikačnej skupiny.