Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Hapal sa snaží o to, čo Kozák, lenže jemu to ešte nevychádza

Pavel Hapal počas zápasu s Chorvátskom. Foto - TASR
Pavel Hapal počas zápasu s Chorvátskom. Foto – TASR

1. Šanca na Euro tak skoro nezhasne. 2. Koniec Dominiky Cibulkovej. 3. Turnaj majstrov ovládla omladina.

1. Šanca na Euro tak skoro nezhasne

Prehra slovenských futbalistov 1:3 na ihrisku Chorvátska znamená, že postup na budúcoročné Euro už nemajú vo vlastných rukách.

Na to, aby postúpili, potrebujú v utorok doma v Trnave vyhrať nad Azerbajdžanom a zároveň sa musí duel Walesu s Maďarskom skončiť remízou. Obaja súperi sú však motivovaní – na istotu postupu potrebujú jedine víťazstvo.

Slováci však stále neprišli o šancu na majstrovstvá Európy, koncom marca si zahrajú baráž. Vďačiť za to môžu minuloročnej Lige národov, v ktorej obsadili 21. miesto. Prvých 16 tímov z tejto súťaže má nárok na baráž o Euro, no až 15 tímov, ktoré sa umiestnili pred Slovenskom, postúpilo na Euro priamo z kvalifikácie.

Slováci si zahrajú v jednej zo štyroch štvorčlenných skupín systémom semifinále – finále, v ktorých sa hrá o štyri miestenky na turnaj.

Poučený Hapal

Prehra Slovenska v Chorvátsku nie je žiadnym prekvapením, veď naši futbalisti nastúpili proti vicemajstrom sveta, s ktorými pred dvomi mesiacmi v Trnave prehrali 0:4 – a to bol výsledok vzhľadom na predvedenú hru ešte lichotivý.

Tréner Pavel Hapal sa z mizerného výkonu poučil a do zápasu v Chorvátsku už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbalové Euro

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie