Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Sulík vypustil spájací balónik, ale je len malá šanca, že ho Kiska a ostatní chytia

1. Opozícia rokuje, ale problémov je viac ako vyriešených otázok. 2. Kočnerovo Slovensko vyzerá čoraz horšie. 3. Rusko zmenil taktiku, začal sa správať ako Majský.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Opozícia rokuje, ale problémov je viac ako vyriešených otázok

Oslavy 17. novembra neustále sprevádzali výzvy na spojenie opozície, aby neprepadli hlasy malých strán. Najviac sa to aktuálne týka päťpercentnej SaS, čo sa prejavilo aj tým, že Richard Sulík v nedeľu vyhlásil, že je pripravený vstúpiť do “zmysluplnej koalície” s “nespochybniteľným lídrom”.

Sulíkova ochota je tentoraz veľká. No pre jeho minulosť s Kočnerom sa hovorilo aj o možnosti, že by bol až na 150. mieste spoločnej kandidátky.

Za ľudí Andreja Kisku do toho neustále hovoria o vybudovaní takzvaného Bloku zmeny, kde by boli úplne všetci demokrati. Nádej fanúšikov takéhoto riešenia ešte viac zvýšilo rozhodnutie PS/Spolu presunúť oznámenie zloženia kandidátky, ktoré mali naplánované na piatok.

Na prvý pohľad to teda vyzerá tak, že po víkende, keď sa dohoda zdala byť mŕtva, došlo k zásadnému posunu a zostava PS/Spolu, Za ľudí a SaS by sa mohla spojiť.

Prečo to tak nemusí byť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie