Denník N

Vražda ženy v Bratislave vyvolala strach, polícia hľadá páchateľa a obhajuje svoje mlčanie

Fotografia Violy Macákovej, ktorú s informáciou o jej smrti zdieľajú na Facebooku stovky ľudí. Foto - Facebook/Ivor Švihran
Fotografia Violy Macákovej, ktorú s informáciou o jej smrti zdieľajú na Facebooku stovky ľudí. Foto – Facebook/Ivor Švihran

O zabití Violy Macákovej polícia informovala až týždeň po jej smrti. Polícia tvrdí, že sa tým snažila získať výhodu pred páchateľom.

Prípad zavraždenej učiteľky angličtiny Violy Macákovej, ktorá mala byť znásilnená a zbitá v Bratislave, v mnohých ženách vyvolal strach. Na sociálnych sieťach písali, že sa v najbližších dňoch vyhnú tmavým miestam a nebudú na verejnosti chodiť osamote.

Mnohých zarazilo, prečo polícia nevarovala ženy, že páchateľa nezadržala. Polícia tvrdí, že ak by bola verejnosť ohrozená, určite by ju varovala na sociálnych sieťach aj cez médiá. Na Facebooku zabitie ženy polícia potvrdila až v utorok dopoludnia, teda po tom, čo informáciu prebrali mnohé médiá a šírila sa už aj na Facebooku.

Polícia o vražde mlčala celý týždeň. Viola zomrela v pondelok 11. novembra, pár hodín po tom, čo ju našiel okoloidúci v bratislavskom prístave a previezli ju do nemocnice.

„Po páchateľovi tohto skutku naďalej intenzívne pátrame,“ potvrdila hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Veronika Slamková.

Polícia tvrdí, že o prípade neinformovala, aby nenarušila vyšetrovanie. „Často je pre vyšetrovanie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie