Lobotka nechápal piskot, pri chvále Boženíka si rypol do Kozáka

Lobotka počas zápasu s Azerbajdžanom. Foto - TASR
Lobotka počas zápasu s Azerbajdžanom. Foto – TASR

Bol to čudný zápas. Slovenskí futbalisti hrali poslednýkrát v kvalifikácii o postup na Euro proti outsiderovi z Azerbajdžanu a vedeli, že aj keď vyhrajú, postup nebudú mať istý.

Na to, aby sa mohli tešiť z účasti na Eure, potrebovali nielen vyhrať, ale aj čakať, či Wales doma remizuje s Maďarskom. Jedine taká zhoda výsledkov posúvala Slovákov na šampionát. Vyhrali sme síce 2:0, ale Wales s rovnakým výsledkom tiež.

Od začiatku bolo vidno obrovský výkonnostný rozdiel medzi hráčmi Slovenska a Azerbajdžanu, domácim stačilo zrýchliť hru a zrazu boli v šanci.

Viedli od 19. minúty, keď sa strelou cez nedôrazného stopéra presadil 20-ročný Róbert Boženík. Aj keď konečný výsledok určila zblokovaná strela Mareka Hamšíka z 86. minúty, víťazný gól strelil práve Boženík.

Stanislav Lobotka si pri tejto príležitosti rypol do bývalého reprezentačného trénera Jána Kozáka. „Šikovný