Denník N

Toto je práca, kde sa kolegovia vzdelávajú navzájom

Pomáhanie je súčasťou firemnej kultúry.

Začať v korporáte môže byť výhodou, len málokto však tuší akou a či vôbec. Nevedela to ani trojica čerstvých absolventov Ekonomickej univerzity v Bratislave a Metropolitnej univerzity v Prahe.

Ozvali sa zo zvedavosti a len na stáž popri štúdiu, no keď prišlo na lámanie chleba, kam po vysokej škole, mali v tom už jasno. Bratislavský Dell. Ukázalo sa, že je výhodou tam nielen začať, ale aj pokračovať.

Začali už počas výšky

Norbert Runák začal pracovať v Dell v marci 2018 ako štvrták na výške. Najskôr ako stážista a po skončení štúdia na plný úväzok.

„Začať v Dell je vhodné už len kvôli tomu, že zistíte, ako funguje biznis v globále, neustále sa vzdelávate a získate dobrú referenciu. Ozvať sa treba v každom prípade, aj keď práve nenájdete pozíciu pre seba. Navonok nevidieť, aké projekty alebo programy vznikajú a až na pohovore sa môže ukázať, aké rôzne možnosti tam sú,“ radí Norbert Runák, Marketing Operations Analyst spoločnosti Dell.

Časovo to pre neho nebola veľká záťaž, nakoľko mu nikto nehovoril, kedy musí byť v práci. Všetko si prispôsobil podľa rozvrhu v škole a keď sa dialo niečo mimoriadne, dal o tom vedieť. Postupom času získaval lepšie meno v samotnej firme a na kvalite naberal aj jeho životopis.

„Absolventi bez skúseností majú dosť náročné nájsť si prácu, lebo nemajú zamestnávateľovi čo ponúknuť. Ja som ešte len končil výšku a už som mal v životopise napísaný Dell,“ hovorí Runák.

Čo ponúka absolventský program

Predstaviť si, ako funguje bratislavský Dell s 2 400 zamestnancami nemusí byť jednoduché. Niekomu môže napadnúť verzia „tu ma posaď a tu budem robiť, čo mi povieš,“ no Dell má množstvo malých tímov, v ktorých sa pracuje ako v malých firmách. Kolegovia si pomáhajú a navzájom sa vzdelávajú.

Zažila si to aj Jana Ondrejčáková, ktorá nemala počas štúdia jasno v tom, čomu sa chce venovať. Vybrala si preto absolventský program Finance Graduate od Dell, v ktorom získala čas rozhodnúť sa pre konkrétnu špecializáciu.

„Po skončení vysokej školy som celkom nevedela, čo chcem robiť. Aj preto som si vybrala absolventský program, kde som sa nemusela od začiatku na niečo špecializovať,“ hovorí Jana Ondrejčáková, Financial Analyst spoločnosti Dell.

Zrazu sa ocitla na mieste, ktoré vyžadovalo presne tie vlastnosti, na ktoré sa ona v tej chvíli najviac spoliehala. Chuť učiť sa nové veci, chcieť pracovať v tíme a byť komunikatívny. Napriek tomu sa v nich stále dokázala zlepšovať.

„Za relatívne krátky čas som si zlepšila komunikačné schopnosti. Je nevyhnutné vedieť efektívne a promptne reagovať, vďaka čomu si každý deň trénujem písomnú aj verbálnu komunikáciu,“ dopĺňa absolventka Metropolitnej univerzity v Prahe.

V absolventskom programe má zhruba 30 percent času na osobný rozvoj a 70 percent času na samotnú prácu. Stretla sa v ňom aj s Matejom Mozdíkom, ktorý je jeho súčasťou zatiaľ štyri mesiace. V Dell sa však zamestnal už pred troma rokmi, počas písania bakalárskej práce na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

„Dôvod bol jednoduchý. Ako študent som potreboval nejaké peniaze. Dell vtedy hľadal ľudí s nemčinou a ja som ju študoval, tak som sa prihlásil. Pritom som poriadne ani nevedel, čo firma robí. Dnes sa z toho teším, pretože rozvíjanie skills je jednou z mojich pracovných náplní. Zlepšujem sa v projektovom manažmente, v komunikácii aj prezentovaní a pomerne slušne som sa naučil pracovať s Excelom a PowerPointom,“ vysvetľuje Financial Analyst spoločnosti Dell Matej Mozdík.

Vitajte v Dell!

Tiež ešte neviete, čo budete v živote robiť? Hľadáme mladé talenty, ktoré nám pomôžu viesť naše podnikanie vpred. Pozrite si čerstvé pracovné ponuky na karieravdell.sk

Kolegovia ako učitelia

Matej dnes pracuje na finančnom oddelení, predtým však dva a pol roka strávil mimo odboru, ktorý študoval. Odporúča preto zamestnať sa čo najskôr v oblasti, o ktorej viete, že v nej chcete pôsobiť. Vyriešiť sa to dá prácou v korporáte, ktorý je plný skúsených kolegov a kde rýchlo zistia, na čo sa hodíte. Pochvaľuje si to aj Jana Ondrejčáková.

„Menšie firmy a startupy síce majú v niektorých veciach nepopierateľnú výhodu, pokiaľ sa však chcete rozvíjať vo viacerých smeroch a nadobudnúť cenné vedomosti v prvých rokoch kariéry, absolventský program od Dell je skvelý začiatok,“ odporúča Ondrejčáková.

K rýchlejšiemu napredovaniu jej pomáhajú kolegovia, čo potvrdzuje aj Matej Mozdík.

„Učenie sa od kolegov, pomáhanie a otvorenosť sú súčasťou našej firemnej kultúry. Som si istý, že sa s hocijakým problémom môžem obrátiť na kolegov,“ vysvetľuje Mozdík.

Každý z nich si vytvára vlastný individuálny plán rozvoja, ktorý sa zameriava najmä na rozvoj slabých stránok.

„Je priam očakávané, že sa budeme zlepšovať vo viacerých sférach, k čomu nám firma ponúka množstvo zdrojov,“ dodáva finančná analytička Jana Ondrejčáková.

Príspevok na vzdelávanie

Práve v rámci vzdelávania ponúka Dell príspevok na učenie sa cudzích jazykov a množstvo online tréningov s možnosťou zlepšovať sa v ľubovoľnej oblasti.

„Keď na niekom vidím, že má okrem dobrej angličtiny aj nejaký špecifický skill, tak mu to závidím. Preto sa teším, že sa môžeme vzdelávať online alebo si vybrať akýkoľvek jazykový kurz, lektora aj školu a firma nám do veľkej miery preplatí náklady. Vidím v tom veľkú výhodu, pretože máme voľný výber a možnosť prispôsobiť si to nášmu času aj požiadavkám,“ uzatvára Ondrejčáková.

Slovensko

Teraz najčítanejšie