Denník N

Ak sa prehryziete motivačnými citátmi, Cibulkovej kniha vám odhalí viac, ako ste čakali

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

Ak ste čitateľ, ktorý túto knihu vopred odsúdil a myslel si, že bude len o drahých kožušinách, dovolenkách, selfie fotografiách z výťahu a celebritných známostiach, budete príjemne prekvapený.

Ak ste čitateľ, ktorý čakal 300-stranovú spoveď plnú šokujúcich odhalení, sčasti budete spokojný, no sčasti vás budú vyrušovať pasáže, ktoré sú určené skôr masám ako náročným knihomoľom.

Dominika Cibulková 12. novembra uviedla svoju autobiografiu Tenis je môj život, ktorá sa nasledujúci deň dostala do predaja. Jej spoluautorkou (ghostwriterkou) je Andrea Coddington, slovenská spisovateľka a Cibulkovej kamarátka, ktorej zrejme prezradila viac, ako by to bolo pri športovom novinárovi.

30-ročná Cibulková na krste knihy zároveň potvrdila dohady a oznámila, že ukončila profesionálnu tenisovú kariéru. Posledný zápas odohrala v máji, keď prehrala v prvom kole Roland Garros.

Kariéru síce ukončila potichu bez rozlúčkového zápasu, no zároveň aj šikovným marketingovým ťahom – vyše mesiaca pred Vianocami nemohla vymyslieť lepšiu propagáciu svojej knihy.

Jej autobiografiu písanú v prvej osobe môžeme rozdeliť na tri časti. V prvej opisuje svoj najväčší úspech – víťazstvo na Turnaji majsteriek 2016, ktorý pretkáva motivačnými citátmi. Na druhej stovke strán nasleduje časť, v ktorej píše o zmätku, ktorý nasledoval po tom, ako dosiahla životný úspech. Tretia časť knihy je mix všetkého, čo sa nezmestilo na prvých dvesto strán.

Kariéru vlastne ukončila už dávno

Jednoznačne najsilnejšou časťou knihy je jej druhá časť, v ktorej Cibulková prvýkrát obšírne spomína, čo sa stalo po tom, ako vyhrala Turnaj majsteriek.

V podstate nám hovorí, že jej kariéra

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie