Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Kiska sa musí veľmi zlepšiť

1. Predseda strany Za ľudí riskuje nedôveryhodnosť. 2. Brutálna smrť spustila pobúrenie a následne paniku, ktorú musela krotiť polícia. 3. Monika Jankovská bojuje za právo klamať, pomáhajú jej v tom zlyhania kolegov.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Predseda Za ľudí riskuje, že mu voliči nebudú rozumieť

Je už takmer isté, že všetky opozičné strany pôjdu do februárových volieb samostatne. Veľká koalícia definitívne padla. Rozhodlo sa o tom vo štvrtok, keď sa stretli lídri PS/Spolu, Za ľudí a SaS, aby sa dohodli, že sa nedohodnú.

Takýto záver bol aj tak najpravdepodobnejší, pretože bolo očividné, že najmä v Za ľudí (Kiska a Remišová) v skutočnosti spájanie nechceli.

Nové kolo rokovaní sa nasilu rozbehlo po tom, ako Richard Sulík pred týždňom v nedeľu na oslavách 17. novembra vyhlásil, že si dokáže predstaviť „zmysluplnú koalíciu“ a oslavujúca časť spoločnosti na to opozíciu z tribún opakovane dôrazne vyzývala.

Predstavy o podobe spájania sa však líšili tak veľmi a vôľa prekonávať rozdiely bola taká malá, že krach bol takmer nevyhnutný.

Všetci ukazujú na Kisku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie