Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Hapal je štatisticky priemerný, dostal legitímnu otázku, ale odvrkol

Ilustračné foto - TASR/AP (2), N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto – TASR/AP (2), N – Tomáš Benedikovič

1. Priemerný a už aj prskajúci Hapal. 2. Mourinho je späť. 3. Vlhová je aj nie je späť.

1. Priemerný a už aj prskajúci Hapal

Ak máte z trénera futbalovej reprezentácie Pavla Hapala pocit, že je nemastný-neslaný, vďaka Športovému newsfiltru to budete môcť oprieť aj o dáta.

Tentokrát nehodnotíme jeho diplomatické odpovede novinárom (aj keď minulý týždeň spravil nepríjemnú výnimku), ale jeho úspešnosť v kvalifikačných zápasoch.

V uplynulej kvalifikácii o postup na Euro 2020 získalo Slovensko 13 z 24 možných bodov, čo činí 54 percent. Slovensko vo všetkých kvalifikáciách v ére samostatnosti získalo 55 percent možných bodov.

Môžeme teda vyhlásiť, že Hapal je priemerný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie, pokiaľ ide len o úspešnosť v zápasoch.

Postúpiť na vrcholové podujatie sa podarilo len dvom jeho predchodcom, on má však vďaka rozšírenému počtu účastníkov na Eure zľahčenú situáciu, na baráž mu stačilo tretie miesto v skupine, čo sa predtým podarilo uhrať v kvalifikácii o MS 2014 a vo všetkých kvalifikáciách od Eura 1996 po MS 2004, okrem MS 1998.

Do elitného klubu k trénerom Weissovi a Kozákovi sa ešte môže posunúť cez marcové play-off.

Nervózny Hapal (už predtým sa podráždene pýtal reportéra, „ako prišiel na to“, že play-off hráme proti Írsku) dostal po poslednom zápase kvalifikácie proti Azerbajdžanu legitímnu a ešte veľmi mierne formulovanú otázku.

Novinár sa ho spýtal, či cíti tlak na svoju pozíciu. Hapal odvetil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbalové Euro

Petra Vlhová

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie