Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ani všetci Ficovi náhradníci spolu nenahradia jediného Kaliňáka

Foto - TASR
Foto – TASR

1. V Smere majú na stranícku kariéru čoraz menšie nároky. 2. Koalícia opozícii predvedie, ako sa v parlamente robí volebná kampaň. 3. Keď právnik Fico poúča právničku Čaputovú.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. V Smere majú na stranícku kariéru čoraz menšie nároky

Strana Smer predstavila kandidátov do parlamentných volieb. Pri pohľade na najvyššie miesta sa nedá s určitosťou povedať, či je zloženie kandidátky jasným úspechom Petra Pellegriniho. Skôr nie.

Naopak, absolútne isté je, že Robert Fico kandidátku preoral (lebo musel) a dokázal urobiť to, čo Mikuláš Dzurinda nie. Kým Dzurinda sa v roku 2012 ani po Gorile nedokázal vzdať jednotky, Fico ju teraz prenechal Pellegrinimu. Vzhľadom na všetky okolnosti je to síce nedostatočná sebareflexia, ale ako symbol vecí budúcich sa to počíta.

Najznepokojivejšie zistenie sa nachádza na 11. mieste kandidátky Smeru – na to, aby ste v našej zatiaľ najsilnejšej strane urobili takú kariéru, vám stačí zaplavovať internet mentálnym odpadom a nenávisťou. Áno, reč je o Ľubošovi Blahovi.

Predseda sebavedomie iba hrá

Fico sa počas oznámenia mien kandidátov snažil tváriť sebavedome. Vyhlásil, že Smer je v dobrej kondícii a ide vyhrať ďalšie voľby. No keď hovoril o tom, aké to víťazstvo má byť, očakávaný výsledok strany pomerne nesebavedome definoval tak, že „nebude môcť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie