Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Varovanie! Tento text obsahuje názor Roberta Fica na históriu

Tisíce žiakov, ktoré vzhľadom na svoje špeciálne potreby, postihnutie či poruchy učenia potrebujú asistenciu v našich základných ba i špeciálnych školách, ju nedostanú ani budúci rok. Nie sú na to peniaze v rozpočte. Našli sa však na obedy „zadarmo,“ ktoré budú k dispozícii plošne pre všetkých | Denník N/Shooty

1. Fico chce mať zlato doma, lebo budú voľby. 2. Právnik extrémista usvedčuje „svojich fašistov“. 3. Politické strany objavili čaro posledného miesta na kandidátke.

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Fico chce mať zlato doma, lebo budú voľby

Keďže Robert Fico nikdy, ale naozaj nikdy nezneužíva parlament na volebnú kampaň, navrhol bezprostredne pred voľbami zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorej výsledkom má byť presun slovenského investičného zlata z Londýna do Bratislavy. Ide o 31,7 tony v aktuálnej hodnote 1,3 miliardy eur, ktoré by mala NBS na základe uznesenia dostať na Slovensko.

Pre predstavu, o akú hodnotu ide, je to takmer presne tohtoročný rozpočet ministerstva školstva alebo deficit celého rozpočtu. Prevezenie desiatok ton drahého kovu k nám by však nič z toho nezaplatilo. Zlato by sa len s veľkým úsilím a neznámymi nákladmi premiestnilo z jedného trezora do druhého.

Koalícia Smer – SNS – fašisti sa opäť aktivizuje

Nápad vznikol pravdepodobne tak, že sa predseda Smeru tento týždeň dočítal o tom, že aj Poľsko svojich sto ton sťahuje domov. Veľmi rýchlo vzápätí pochopil, že postupka „naše zlato – cudzia banka – návrat domov“ v časti voličov vyvolá presne ten typ prízemných emócií, ktorý Fico pravidelne s čoraz menším úspechom vyvoláva pred každými voľbami.

Parlament teda v krátkom čase čaká bizarná schôdza, ktorej výsledkom bude ďalšie slávne hlasovanie koalície Smer – SNS – fašisti, ku ktorej sa v tomto prípade pravdepodobne pridajú aj iní.

Odpisoval u Poliakov, ale použil neuveriteľné zdôvodnenie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie