Denník N

Kopance, deptanie či rasizmus. Hráči NHL odhaľujú, ako sa správajú niektorí elitní tréneri

Tréner Bill Peters. (Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP, File)
Tréner Bill Peters. (Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP, File)

Calgary prijalo rezignáciu trénera Billa Petersa.

Tvrdé slová trénerov v hokejovej kabíne nie sú ničím výnimočným. Predstavte si však, že ste nováčikom v NHL a nahnevaný tréner vás počas zápasu kopne do chrbta. Takúto skúsenosť s niekdajším trénerom Caroliny Billom Petersom opísal český hokejista Michal Jordán.

„Kopol ma dosť silno. Videli to aj maséri a spoluhráči. Bol som vo fáze kariéry, keď som sa dostal do NHL, takže som nemohol povedať nič. Nechcel som, aby ma považovali za plačka. Spolu s agentom sme to uchovali v tajnosti. Teraz sa ozývajú ďalší chalani, tak som sa pridal,“ povedal pre TSN.

Jordán v príspevku na Twitteri Petersa označil za najhoršieho trénera, akého zažil, a napísal, že ďalšieho z hráčov v priebehu hry udrel do hlavy. „Tie dva incidenty sa určite stali,“ potvrdil podľa Sportsnet Rod Brind’Amour súčasný tréner Caroliny a niekdajší Petersov asistent.

Bill Peters, ktorý naposledy trénoval Calgary, čelí obvineniam z násilného a rasistického správania voči hráčom. V tomto prípade však nejde len o jednotlivca, ale o celkové vytvorenie hraníc medzi tým, čo je, a tým, čo nie je zo strany hokejového trénera za čiarou.

Babcock? Hrozná ľudská bytosť

Začalo sa to, keď Toronto vyhodilo renomovaného trénera Mika Babcocka, ktorý je považovaný za jedného z najlepších na svete. S Detroitom vyhral Stanleyho pohár a s Kanadou dve olympiády a Svetový pohár. Za jeho prepustením neboli len slabé výsledky, ale aj problémy v kabíne.

Denník Toronto Sun vyšiel s informáciami, že Babcock nebol schopný hráčov motivovať a dokonca ich štval proti sebe. Počas sezóny 2016/2017 požiadal jedného z nováčikov, aby zoradil svojich spoluh

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie